PDA

Zobacz pełną wersję : tło w terrarium dla kędziora...



ulv
07-10-2013, 23:54
Chciałbym zrobić tło do terrarium dla mojego pająka ze styropianu obklejonego piaskiem(widziałem coś takiego na Biofilu)i tu pytanie-
czy piasek ktorym będzie obklejony styropian moze zaszkodzic pająkowi?
(na forum bylo napisane zeby nie dawac piasku jako podloże)
i czy wogóle to jest dobry pomysł?

prosze o rady i wyrozumiałość-będzie to moje pierwsze terrarium i fajnie by bylo zeby jakoś wyglądało:)

Dominik1
08-10-2013, 02:54
to jest dobry pomysł nie zaszkodzi mu , piasku nie można stosować jako podłoże bo się kurzy i dostaje do otworów pająka JAK wszystko zrobisz poprawnie to będziesz miał ładną estetyczną i bezpieczną dekoracje terra żeby sie nie kurzyło możesz zastosowac gruntownik do ścian ale jakiś z tych ekologicznych lub nie rozpuszczalnych po zaschnięciu.

mefisto
08-10-2013, 05:05
Piasek można dawać jako podłoże. Właśnie zaczynam kleić terra dla mojego Smithi. Jako, że w naturze ten pajączek żyje w terenach półpustynnych, to za podłoże dostanie właśnie piasek. Jeśli chodzi o tło to myślałem nad gipsem obsypanym piaskiem, ale chyba też dam styropian ze względu na wagę. Poza tym styropian jest izolatorem ciepła, więc skoki temperatur będą trochę mniejsze.

DOMINOS
08-10-2013, 16:47
Niezły efekt wychodzi jeśli się zrobi dekoracje ze styropianu (różne załamania i krzywizny) potem nakładamy na to cieniuteńką warstwe gipsu, tylko żeby zamaskować steropian, a na koniec malujemy to farbą ekologiczna wymieszaną razem z piaskiem przed malowaniem. W zależności od koloru farby można uzyskać różne efekty. Tło strukturalne o wyglądzie skały. Efekt mórowany.

Więcej informacji dla zainteresowanych gg:5278566

Weź pajączka w swe ramiączka...

mefisto
08-10-2013, 16:58
Masz może jakieś fotki?

DOMINOS
08-10-2013, 17:13
Aktualnie nie mam, tło o którym pisałem robiłem na zamówienie. Jak chcesz to mogę opisać jak to zrobić ale to emilem, albo mogę Ci takie tło zrobić.

Weź pajączka w swe ramiączka...

ZIEMAS
10-10-2013, 18:02
Sprawa jest zupełnie prosta Zrób sztuczny kamień ze styropianu-dobrze jest zastosować twardszy np 20-potem oblep go warstwą kleju którym przykleja się styropian do muru w procesie ocieplania ścian,najlepiej posłużyć się dosyć twardym pędzlem,i na ten mokry klej nasyp,lekko przygniatając pędzlem,piasek lub żwirek o dowolnej frakcji.Po całkowitym wyschnięciu kamienia dobrze jest pomoczyć go często zmieniając wodę.Wypłukuje się w ten sposób resztki niezwiązanych substancji mogących zaszkodzić zwierzynie.Samą masę klejową możesz zabarwić wodorozpuszczalnym pigmentem dodanym do wody do zarabiania Powodzenia.

42d3e78f26a4b20d412==