PDA

Zobacz pełną wersję : Chcę Dokupić Regiusa...



sErGiEjOo
15-03-2014, 11:31
Mam ok 85-90cm samiczke Regiusa i chce teraz dokupić do niej samca i mam pytanie mianowicie czy może to być jakis stres dla węży?? i w jakim wilku kupić do niej regiusa młodego czy może w podobym ??

Dambala
15-03-2014, 13:04
Najlepiej dokupić w podobnym wieku. A co do stresu to na początku napewno bedą sobą zestresowane ale z czasem przejdzie;)

reed
15-03-2014, 23:55
Z tym to różnie bywa. Na wszelki wypadek, nie radziłbym Ci Sergieju dokupować do parki. Chyba że masz możliwość trzymania ich osobno, w razie kłopotów z "dopasowaniem się" Powiem Ci więcej. Czasem bywa tak, że przez pół roku jest OK, a potem coś im się nietenteges i kupa :|

sErGiEjOo
16-03-2014, 00:21
teraz kupie chyba jeszcze samca w podobnym wieku a jak cos byo by nie tegaes to mam drugie terra to będa mieszkac osobno :)

pppppp
16-03-2014, 04:31
mam takiego samca a szukam samicy własnie :)

wezykom nic nie powinno byc

Mareksss
16-03-2014, 06:13
Ja mam trzy pytony regiusy pierwsze były samice po roku wpuściłem im samca mimo, że były większe od niego samiec od razu się zaadoptował, do tego stopnia, że normalnie polował, a nawet kopulował z jedną i drugą. Węże mają odpowiednio samice 5 i 6 lat samiec około 7. Są cały czas ze sobą najczęściej we wspólnych splotach. Choć z jedną z samic (wiekszą) częsciej przebywa to drugą traktuje jak kochankę. Gdy wieksza go opuszcza np. pełznąc do wody on idzie do mniejszej i tak na zmianę. Tak więc gdyby coś się złego działo to nie było by normalnego przyjmowania pokarmu itd.

Mareksss
16-03-2014, 06:17
Acha w uzupełnieniu z uwagi na to, że mimo kopulacji przez kilka lat nie dochowałem się młodych, teraz planuję jeszcze bardziej powiększyć stadko i do mojej trójki wpuścić w odpwiednim momencie jeszcze kilka pytonów zwłaszcza samców, aby mocniej zastymulować a przy okazji sprawdzić, czy np. mój samiec jest niepłodny, bo wątpie aby niepłodne były samice pochodzące z różnych źródeł.

reed
16-03-2014, 23:12
A czy spełniasz ich wymagania temperaturowe i wilgotności ?
To dość skomplikowana i ważna sprawa.
Na forum ktoś (skleroza) zapodawał cała rozpiskę temperatur i wilgotności.

Biber
17-03-2014, 04:23
będą walczyć samce... proponował bym samca z 3/4 samicami

Mareksss
18-03-2014, 10:36
"reed" Tobie udało się z P.regiusami? Pytam bo z samego profilu nic nie wynika. A wracając do pytania powiem tak, typ terraium, które mam nie daje możliwości wprowadzenia ścisłych warunków klimatycznych. Jedyną cechą wszystkich kopulacji jest to że robiąc im okreslone pory roku węże zaczynają zaloty na przełomie końcówki września, pąździernik do połowy grudnia, po czym następuje koniec. Następuje głodówka wówczas samice nie jedzą do marca, ja czekam a tu znów nic.
Ostatnio z jednej z publikacji Miroslava Kociana - Czecha przeczytałem, że regiusy uzyskują płodniość w wieku 8 lat. To by oznaczało, że mam czekać jeszcze rok albo dwa.

42d3e78f26a4b20d412==