PDA

Zobacz pełną wersję : jaja



Marcin Ratajczak
17-03-2014, 09:18
Jak wyciągnąć jaja zbożówki skoro jest ona wokół nich owinięta i nie daje się ich dotknąć ?

Czekać aż sama zejdzie czy na siłę?

No i czy te jaja mogą być miękkie ?

Z niecierpliwością czekam na odp

Marcin Ratajczak
17-03-2014, 10:11
Jeszcze jedno pytanie czy te jaja mogą być zlepione ze sobą na takim stosie ?

Czy to dobrze czy też nie?

Co robić ????

Już od 3godzin są w terra i są owinięte przez samiczkę

Co robić ?

koleś
17-03-2014, 10:15
wyciągnąć je na siłe ;) jak są zlepione, to ich nie rozdzielaj, włóż je tak do inkubatora;)

SNAKES
17-03-2014, 10:32
Witaj,

nic na siłę!

Jeśli samica jest dość agresywna i nie pozwala się zdjąć z jajek, musisz ją uspokoić trochę.
Najlepiej położyć na niej nieduży ręcznik lub ścierkę, żeby ją zasłonić.
Następnie ręce wkładasz pod spód po bokach, tak aby dotknąć samicy. Bardzo delikatnie zdejumjesz ją z jajek, uważając żeby nie robić zbyt mocnych i gwałtownych ruchów.
Po zdjęciu samicy - czasami trzeba ją trochę "odwinąć" z jajek, przekładasz ją na chwilę do pustego pojemnika.
Teraz masz czas żeby zająć się jajkami.
Te które są sklejone ze sobą - przekładasz do pojemnika razem. Te które są osobno, przekładasz pojedyńczo.
Świeżo złożone jajka są dość wilgotne i miękkie - bardzo uważaj na nie.

Musisz również ułożyć jajka w inkubatorze w taki sposób, aby ich nie przekręcić. Nie wolno obracać jajkami węży.

No i powodzenia w inkubacji.

Pozdrawiam

Biber
17-03-2014, 10:32
weź mokry ręcznik i pomasuj troche samice jak poluźni sploty to ją odciągnij od jaj a te wsadż do inkubatora, nie wiem jak jest z jajami zbożówek ale u np. regiusów jaja są dość mocno zlepione

Marcin Ratajczak
17-03-2014, 10:43
Dzięki wielkie operacja jaja zakończona już są w inkubatorze :-)

12 jaj jest jedno na drugim tworząc delkiatny stosik dwa pozostałe osobno wszystkie w inkubatorze.

Jeszcze raz dzięki za szybkie odpowiedzi

pozdrawiam

Biber
17-03-2014, 13:00
no to sie ładnie pokleiły ;)

Marcin Ratajczak
18-03-2014, 12:15
Tak wygląda mój inkubator jak narazie sprawdza się rewelacyjnie gdyż panują w nim idealne warunki 30st oraz 90% wilgotność

Jest w nim grzałka 50W z termostatem ustawiona na 29st pokrywa górna położona na prowadnicach po skosie by woda się nie skraplała na jaja a
w pudełku plastkowym które stoi na doniczkach jest wymieszany wermikulit i perlit oraz jaja.

Mam pytanie tylko czy Wasze jaja też tak wyglądają bo moje są nieco pogniecione :-(

Czy z tych moich jaj coś będzie ?
Jak rozpoznać jaja pleśniejące ?
Czy cokolwiek radzicie mi z tym zrobić czy narazie czekać ?

zdjęcia na stronce guttata.pl (http://www.guttata.pl/jaja/jaja.html)

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi lub informacje bardzo proszę - piszcie admin@guttata.pl

mordd
18-03-2014, 12:18
Nieco tam gorąco.....

goblin
18-03-2014, 12:21
Dziwne te jaja , zapadły sie jak niezapłodnione ??....

SNAKES
18-03-2014, 12:23
Witaj,

po pierwsze - zdejmij ze 2 stopnie temperatury. 28 stopni w zupełności wystarczy a jest bezpieczniej. Zbyt wysoka temperatura co prawda przyspiesza klucie, ale często powoduje deformacje młodych.

Jajka wyglądają całkiem w porządku - po jakimś czasie "nabiorą" odpowiednich kształtów. Tymi wgnieceniami się nie przejmuj - mogły przez dłuższą chwilę być w dość suchym środowisku.

Jajka które będą pleśnieć rozpoznasz od razu jak zaczną pleśnieć :) nie będziesz miał wątpliwości co do tego.

Upewnij się że nie jest zbyt mokro - na zdjęciu widać niemałą kondensację. Jeśli będzie za bardzo mokro (ma być wilgotno, a nie mokro) to łatwiej o pleśń i problemy z inkubacją.

Pozdrawiam

Marcin Ratajczak
18-03-2014, 13:05
OKEY zrobione temperature na termostacie zmniejszyłem do 28st czyli będzie się wahać od 27 do 29 pewnie zaobserwuje to pewnie dopiero jutro a co do wilgotności to jest tam ok 90% uchyliłem troche bardziej górną pokrywę oraz w pojemniku z jajami równiez go troszkę uchyliłem wilgotność powinna się zmniejszyć chyba o kilka % lecz będę się starać mieć ją cały czas na poziomie 85%

A co do jaj to one się będą formować ? Czy będą się powiększać ? (bo jakoś nie moge sobie wyobrazić z takich małych jaj wykluwające się 20cm zbożówki.

SNAKES
18-03-2014, 13:48
Witaj ponownie,

zbożówki mają bardzo małe jajka :)
I z tych jajek wykluwają się bardzo malutkie wężyki :)

Jajka będą powoli rosnąć, tak jak rosnąć będą małe wężyki w środku.
Pod koniec samej inkubacji będą trochę "napęczniałe" od spodu.

http://www.snakes.pl/pictures/egg_see_through.jpg

Pozdrawiam i powodzenia w inkubacji.

Marcin Ratajczak
18-03-2014, 14:02
A ten mój stos jaj pozlepianych mam jakoś rozdzielić może z czasem będzie łatwiej je rozdzielić bo narazie są jakby sklejone razem.

Czy mam cokolwiek z tym zrobić ?

WIELKIE DZIĘKI za POMOC Łukaszu

SNAKES
18-03-2014, 14:18
Ze stosem nic nie rób.

One się z takich posklejanych jaj wyklują bez problemów.

Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==