PDA

Zobacz pełną wersję : Który wąż lepszy?



gadziol13
21-03-2014, 04:48
Mam zamiar kupić węża, w grę wchodzą: boa tęczowy, boa dusiciel, zbożówka klasyczna, wąż chiński, japoński, amurski, heleński, królewskie i mleczne, smugowate i trawne. Chodzi oczywiście o ich łagodność. reszta nie gra roli

Shynshyl
21-03-2014, 04:53
kup tego ktory bedzie ci sie podobac bo i tak najlagodniejszy waz moze okazac sie zdradzieckim gadem... to tylko zwierze.

tokaga
21-03-2014, 05:00
Wybierz takiego ktory tobie odpowiada, a nie pytaj o zdanie, bo kazdy ma inny gust i poradzi co innego. Trawny na poczatek raczej odpada, za wrazliwy...

krzdab_spider
21-03-2014, 05:40
Boa constrictor jest dobrym wyborem ale musisz też uważać bo niektóre osobniki są np. po karmieniu kąśliwe (szczególnie samce) samice są łagodne ale za to większe.

Mój samiec kąsa tylko po karmieniu karmie go w misce bo musze rozdzielac je przy karmieniu i jak go wyciągam to jest problem moją mame ostatnio ugryzł do krwi.

Kup boa dusiciela jest to najlepszy wybórale patrz na weze jakie tobie przypadną do gustu my mozemy ci powiedzieć jak te węże sie zachowują itp. wybór należy do ciebie.

Obcy
21-03-2014, 05:54
Płec w przypadku boa dusicieli niema zadnego znaczenia jeśli chodzi o charatker , poprostu masz troszekcze agresywniejszego samca Spider13 , akurat ja mam mojego samca ponad rok i ani razu mnie nie zaatakował za to samica czasami sie rzuca i jak była malutka to nawet syczala :O , tak jak napisalem moim zdaniem płec niema znaczenia , niektózy uważaja ze samice trimków są łagodniejsze... nie komentuje tego ale moim zdaniem to brednie, kazdy wąz to drapieżnik , i bez wzgledu na gatunek, płec ma prawo zaatakowac bo to jego naturalny odruch obronny.

MIDO
21-03-2014, 07:02
Łagodnośc to cecha osobiczna węża nawet w przypadku spokojnych gatunkow trafiaja sie osobniki agresywne.Moj samiec boa dusiciela czesto syczy i przyjmuje postawe obronną zwłaszcza w porze karmienia i juz raz mnie ukąsił boas przy karmieniu.Co do samic i samcow trimkow tez uważam to za brednie bo wiem ,ze gdy sa mlode zachowuja sie tak samo a potem to juz jest róznie i niema takiego czegos ,ze samiec jest agresywniejszy od samicy jest to poprostu cecha osobiczna każdego węża.Czasem też węże łagodnieja z wiekiem lub też robia sie bardziej agresywne.
Jęśli chodzi o węza trawnego to odpada bo jest to dosć trudny waż w hodowli ale nie wypowiem sie wiecej bo wiem to od udzi a sam nie maiłem narazie do czynienia z tym gatunkiem.

KRYZYS
21-03-2014, 08:48
ja bym na twoim miejscu kupil boa teczowego, ale to twoj wybor!!

<FONT face="Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif" size=3>LIŻ BENY??!!</FONT>

speedi
21-03-2014, 14:17
Tęczówki są najlpsze...

Mareksss
23-03-2014, 02:56
Nie zły zakres chyba wypisałec pół książki ze spisu treści. Od różnych gatunków boa, przez zbożówkę, królewskie do węża trawnego. Decydując się na jakiś gatunek powinieneś odpowiedzieć sobie na kilka pytań, po pierwsze:
- jaką mam wiedzę na temat węży?
- jakie mam doświadczenie?
- jakie mam warunki?
- na jakiego węża zgodzą się pozostali domownicy?
- ile mam kasy miesięcznie na jego utrzymanie (pokarm, koszty hodowli w tym np. światło za które trzeba zapłacić co miesiąc a to może spowodować konflikty z domownikami)?
- który najbardziej mi się podoba ?

Większośc z wypisanych gatunków ma odmienne warunki hodowli:
- typ terrarium,
- jego wielkość,
- warunki dzienne i nocne - temperatura i wilgotność,
- itd, itd, itd.

_An_SnAkEs_
27-03-2014, 00:24
Jeśli chcesz mieć ładnego dusiciela to polecałby constrictora z świerszczojaów zrezygnuj są to weże trudne w hodowlli wiem co z własnego doświadczenie weże te często odmawiają przyjmowania pokarmu łatwo się stresuą czytałem kiedyś też że częśto umierały na rekach swoich właścicieli

42d3e78f26a4b20d412==