PDA

Zobacz pełną wersję : Wąż amurski???????



Pingwin
21-03-2014, 09:14
czy waz amurski ok50-70cm potrafi sie przecisnac przez szpare miedzy szybami z przodu terrarium??????????bo zrobiłem terra,i teraz chce sobie kupic tego weza.w terra mam basen(ok.5l)krylowke,zarowke 50w tight beam(day glo),swietlowke(45cm,15w,repti glo 2.0),duzy korzen,oraz jako sciołke kostke bukowa.wymiary terra to 100x40x50.czy takie terra bedzie dobre dla takiego weza?????????

mordd
21-03-2014, 09:35
Przy niewielkim luzie w prowadnicy najprawdopodobniej potrafi:) na pewno natomiast świetnie potrafi odsuwać szyby tak więc jakieś zabezpieczenie dodatkowe radzę przemyśleć - choćby klin z gazety czy korka wsuwany w szparę. Reszta brzmi nieźle, z wyjątkiem kostki bukowej - ale to temat wielokrotnie dyskutowany i ilu właściciel tyle zdań na temat ściółki. Pogrzeb w archiwum, sporo o tym było. Ja kostki za skarby świata nie zastosuję w terrarium, inni z powodzeniem jej używają. Zaraz też usłyszysz różne zdania na temat świetlówek i żarówek i tu znowu proponuję archiwum na spokojnie (moim zdaniem wystarczy żarówka za 1,50, ale są i tacy, którzy dla wszystkich gadów proponują UV). Jak na razie masz świetne terra, przemyśl kwestię ściółki a przy kolejnej wymianie oświetlenia zastanów się nad zasadnością zakupu konkretnych żarówek.

Grochu
21-03-2014, 14:05
imho przeciśnie się, osobiście stosuje brykiet kokosowy, z bukowym nie eksperymentowałem.. świetlówka to się nada raczej jako miejsce wygrzewania, a przy odrobinie "szczęścia" wąż ją odkręci, co będzie dalej pomyśl sam...

Pingwin
22-03-2014, 04:38
a czy ugryzienie weza amurskiego niesie ze soba jakies powazniejsze konsekwencje, bo jestem alergikiem i nie wiem czy on nie wydziela jakis substancjii gdy ugryzie??????????

Conqueror
22-03-2014, 09:30
nie

Grochu
22-03-2014, 15:59
nie, ale proponuje przemyć wodą utlenioną po ulkąszeniu ( w celu oczyszcenia rany)

42d3e78f26a4b20d412==