PDA

Zobacz pełną wersję : Płeć u zboża



flo
22-03-2014, 00:46
Witam, czy możliwe jest żeby dorosły samiec zbożówki próbował kopulować z innym samcem? Pytam, bo już nie jestem pewna co do płci mojej "samicy", a samiec często za nią łazi i próbuje z nią kopulować. W terrarium są jeszcze 2 młodsze zbożówki ale nimi się raczej niezbyt interesuje. Czy zatem mogę wykluczyć, że moja samica może okazać się samcem? (wątpliwości w określeniu jej płci mam na podstawie ogonka, a kupując te dwa węże-parkę- podobno samicą miała być ta zbożówka, która chce kopulować i wg mnie jest samcem, a ta druga co nie wiem "czym" jest miała być samcem, nie były chyba sondowane). Sama już nie wiem, proszę o pomoc...Może później fotki ogonka doślę...

OlekL
22-03-2014, 02:13
Samiec ( nie wiem czy mam racje) jest zachęcany do kopulacji feromonami od samicy , tak mi się zdaje ...

Grochu
22-03-2014, 15:58
samiec z samcem nigdy nie będzie próbował kopulować...

swoją droga - jeśli ta potencjalna samica jest mała, to oddziel je od siebie - zbożówki dośc łatow "zachodzą".. nie chcesz chyba wykończyć młdoego węza.

flo
23-03-2014, 01:02
Samica ma ok.140 cm, może więcej i waży prawie 600 gram więc nic jej nie będzie;-))

Karla
24-03-2014, 08:16
Jeśli samiec owija swój ogon wokół ogona samicy, to próbuje kopulować i to jest na pewno samica. Jeśli tylko gania i przepycha "ją" to może być próba przepędzenia drugiego samca. Obserwuj to się dowiesz :)

flo
24-03-2014, 14:01
Dzięki za odpowiedzi, teraz wiem, że moja samiczka jest samiczką na 100%. Teraz tylko mogę czekać na jajka, bo samiec jest naprawdę "napalony", a samica już nie je od 19.04(ostatni posiłek) i na dniach przejdzie wylinkę...Mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie.

Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==