PDA

Zobacz pełną wersję : REGIUS NIE JE??!!



KRYZYS
24-03-2014, 11:09
nie jestem na bierzaco na forum i nie wiem czy ten watek nie był juz omawiany!! jeśli tak to sorry!!

a wiec!! chodzi mi o fakt ze regiusy nie chca przyjmowac pokarmu, czy spowodowane jest to ze ludzie przekarmiaja regiusy, zaduzo im daja pokarmu na raz, czesto sie czyta "mój regius wciągnął 8 myszy" zdaje mi się ze na wolnosci nie maja tak dobrych warunków jak w naszych terrariach :] i moze to jest przyczyna nie jadztwa naszych pupili!!

czy mam racje??!!





<FONT size=3><FONT face="Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif"> LIŻ BENY??!! BHUAHAHAHA :]</FONT></FONT></P>

goblin
24-03-2014, 13:06
wątpie zebyś miał racje bo na wolności regiusy myszy niejedza tylko większe posiłki np. myszoskoczki ... regiusy niejedza bo to u nich normalne że robią sobie długie przerwy w jedzeniu ale to też niejest sztywna reguła...

Grochu
25-03-2014, 06:38
mniej więcej 90% przypadkow niejedzenia przez p. regius wywołanych jest przez stres, lub nieodpowiednie warunki klimatyczna.. reszta to w zasadzie przypadki chorobowe, nie jedzą np. z powodu pasożytów ukł. pokarmowego.
dorosłe osobniki odłapane z natury barzdo cięzko aklimatyzują się w terrarium, przypadki np. 8 miesięcznego nieprzyjmowania pokaru to właśnie one...
do tego dochodzi to, zę cześć regiusów po prsotu pości w okresie zimowym (znaczny dosetek).
jeśli chodzi o przekarmienie to wąż może nie zjeśc np 2 tygodnie po takim przekarmieniu, ale 3-4 tygodnie po tym wcina już ponownie bez problemu, ciężko tu mówić o jakimkolwiek poście, czy realnym nie rpzyjmowaniu pokarmu.

Mareksss
26-03-2014, 10:55
"kryzys"może tu znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie. Choć tematyka dotycząca karmienia P.regius należy do dość częstych. Możesz poszukać jesze we wcześniejszych tematach.
http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=12&i=31353&t=31353

42d3e78f26a4b20d412==