PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zrobić z "niejadka"--->"killera" ??



jUngel
26-03-2014, 03:21
Python tygrysi to juz drugi samiec u mnie który słabo je (samice jedza rewelacyjnie)
a samce berdzo marnie, jest jakiś sposób żeby to zmienić ?? może trzymać pojedynczo ?
czekam na podpowiedzi, pozdrawiam !

Jarek Zajączkowski
26-03-2014, 04:20
Trochę jest takich przyczyn "niejedzenia". Tygrysy poza tym potrafią dość długo nie jeść bez jakiejkolwiek przyczyny. Krótko można wymienić: problemy (stresy) środowiskowe, chroniczne stany zapalne przewodu pokarmowego np ma skutek robaczycy. Ciało obce w przewodzie pokarmowym. Choroby wątroby.Osobniki z dużą zawartością tłuszczu zapasowego także lubią trochę "pogłodować". Apetyt spada także tuż przed wylinką oraz w jej trakcie. Oczywiście spadek łaknienia może towarzyszyć praktycznie wszystkim chorobom trapiącym węże. Warto zwierza pokazać lekarzowi.

Jeśli spadkowi apetytu nie towarzyszą poważniejsze choroby to pomaga seria iniekcji z wit. B compl.

Tygrysowi warto podać (pod kontrolą) Myszoskoczka.

jUngel
26-03-2014, 07:48
były karmione myszoskoczkami przez jakiś czas, ale myśle że może być to stres, za zawsze jak go wypuszczam na pokój chowa sie za terrarium i nawet na noc nie wychodzi :/ je co jakiś czas ale to jest zbyt żadko żeby mógł rosnąć, wiec spróbuje go odseparowac od innych i dać mu wiecej spokoju.
Bardzo dziękuje za podpwiedz

Pituophis
26-03-2014, 09:11
Poza tym starsze( 2,5-3 m i więcej) samce nie jedzą w okresie godowym. Oddzielić od innych też można. Może jest wybredny? Często, tak jak sugerował dr Zajączkowski, wolą "dziczyznę"- chomiki, myszoskoczki. Warto podać jednego na pobudzeniee apetytu, a potem "dopchać" szczurami. Można nawet doszyć zabite szczury do zabitego np. skoczka i taki "pociąg" podać wężowi. W ten sposób karmiłem kiedyś pytona, który mimo prawie 3 m długości jadł wyłącznie chomiki i myszy. Dzięki tej metodzie przestawił się na króliki:)
Wyciąganie i puszczanie po pokoju bywa czasami stresujące dla węża, który nie chodzi dla rozrywki. Naturalne jest, że może się chować. Dobrze by było ograniczyć manipulacje do koniecznego minimum.

micgekon
26-03-2014, 10:49
Węża powinno sie trzymać w terra a nie "wypuszczać na pokój" Czemu to ma służyć takie spacery po pokoju? No chyba nie jego przyjemności. Takie jest moje zdanie.

jUngel
26-03-2014, 11:00
wypuszczanie go na pokój jest dla mnie całkowicie zbędne, ale co wieczór tego sie domagał przez jakiś czas trąc pyskiem o szybę dzwiczek. wiec wole wypuścic na godzinke niz miec potem węża z poobdzieranym pyskiem. Zresztą kto ma tygrysa to wie o co chodzi.

Pituophis
26-03-2014, 13:11
Puszczać po pokoju ewentualnie można, ale raczej nie wtedy, gdy wąż po położeniu na podłodze od razu wciska się w jakiś kąt, czy- tak jak w tym wypadku- z niewiadomych przyczyn nie je. Pobudzenie może być związane z okresem godowym u dorosłych.

42d3e78f26a4b20d412==