PDA

Zobacz pełną wersję : 40cm zbożyk karmienie?



Astinus
26-03-2014, 08:50
Witam od dwóch dni mam ok. 40 centymetrowego wężyka zbożowego, poprzedni właściciel karmił go co 3-4 dni 2-3 oseskami, a ja nie wiem jak podawać mu np. dwa oseski, czy dwa odrazu czy może jeden po drugim i jeżeli tak to w jakim odstępie czasu? I jak często zmieniać wodę w baseniku i czy żarówka może wisieć bezpośrednio nad nim?

Sword
26-03-2014, 09:01
podawaj mu po jednym na 3 dni :) a tak z ciekawości twuj nick z kąd się wziął? Astinus (Dragon Lance??)

Astinus
26-03-2014, 09:15
Sword ---> Tak, co do nicku ale to dawne czasy i tak zostało :-)

OK więc będę dawał po 1 co 3 dni, ile czasu taki wężyk trawi jednego oseska i co z tym basenikiem i żarówką chodzi mi o temperaturę, o ile w jednej części terra jest 26-27C to pod żarówką i pewnie też temperatura wody ma jakieś 31 czy tak jest dobrze?

Sword
26-03-2014, 10:06
dobrze... trawi zależy od wielkości ale okło 2-3 dni :).. możesz tesz dawać co 1 tyg..

Mareksss
26-03-2014, 10:45
Dziś widziałem zapasionego węża zbożowego - powiem krótko: ochyda i tragedia. Dwuletnia samica grubością przewyższała moją szescioletnią. Jak nic za rok dwa wąż ten dostanie "tłuszczaków" i z pewnością przesadnie wrażliwy właściciel skrócił mu życie.
Tak więc rację ma "Sword" w ilości karmienia wszystko z umiarem raz na tydzień jest w zupełności wystraczające. Oczywiście ilość pokarmu będzie zmieniana w miarę wzrostu węża ale wszystko przyjedzie z czasem.

Dambala
26-03-2014, 11:05
Wode wymieniaj co dzień albo co dwa dni. A co do karmienia zależy od wielkości osesków. Dobieraj je tak aby nie były grubsze od węża i podawaj op takie dwa raz na 4 dni.

mordd
26-03-2014, 11:45
I rozmiar i częstotliwość karmienia zależą od zaplanowanego tempa wzrostu. Karmienie co 3 dni to bardzo! intensywna metoda i wymagakąca stałej kontroli (oczywiście trzeba umieć odróżnić tłustego od najedzonego). Na początek (tzn przy pierwszym wężu) radziłbym nie karmić malucha częsciej jak co tydzień (5-8 dni) , uwzględniając przerwy w czasie wylinki lub po prostu w czasie gdy nie jest głodny. Przegłodzenie zdaża się rzadko, zapasienie wręcz przeciwnie. Tak intensywne karmienie wymaga pewnej znajomości rzeczy....choć ma swoje plusy.

Astinus
26-03-2014, 12:04
Bardzo wszystkim dziękuję za pomoc. Takie forum to fajna sprawa :-)

42d3e78f26a4b20d412==