PDA

Zobacz pełną wersję : zaaklimatyzowanie boaska...............



gadziok
06-04-2014, 11:11
Mam zamiar na giełdzie w świętochłowicach kupić boaska :D przeczytałem już wszystkie możliwe opisy i wypytałem sie o wszystko każdego chodowce jakiego znam. Ale mam jeszcze jedno question (pytanie :D) po zakupieniu tegoż pięknego zwierzaka ile mam mu dać czasu na zaaklimatyzowanie??? po jakim czasie od kupna moge go nakarmić??
Jak ktoś ma jeszcze jakieś ważne sugestie to walić smialo bo chyba już dużo wiem o boaskach ale nadmiar wiedzy nie zaszkodzi :D
PS: jaki mam podać pokarm dla takiego jeszcze bardzo młodziutkiego boaska?? bieguska??
wielkie dziex za odpowiedzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!

Dambala
06-04-2014, 11:18
Conajmniej tydzień najlepiej 2 ;)

kaczi
06-04-2014, 11:20
mysle ze okolo 10 dni powinno wystarczyc ;]

CoNeV
06-04-2014, 11:37
Zależy od egzemplaża. Ja swojego karmiłem tego samego dnia co go przywiozłem i bylo wszystko ok. Zalezy kiedy jadł, najlepiej zapytaj hodowcy lub poczekaj az sie złamie i wtedy nakarm. Boasy nie należą do węży ktore by sie szybko stresowały.

ironkapela
06-04-2014, 11:56
17. Ile czasu dać wężowi na zaaklimatyzowanie się w nowym terrarium?
Po przybyciu węża do naszego domu jest on bardzo zestresowany zarówno transportem jak i nowym otoczeniem. Nowo przybyłe węże często nie chcą jeść, chowają się a niektóre są agresywne. Aby uspokoić węża, należy dać mu spokój na co najmniej 2 tygodnie. W tym czasie nie należy go wyciągać, obserwować go, znajdując się bardzo blisko terrarium ani karmić. Po tym okresie podajemy pierwszy posiłek. Jeśli zje, to po 3 dniach można zacząć przyzwyczajać go do kontaktów z człowiekiem.



Zaczerpniete z
http://www.terrarium.com.pl/forum/faq/weze.php
Zapraszam do lektury.

adrian16
07-04-2014, 04:26
mojemu podałem pokarm po 3 dniach i zjadł bo bez problemu .... fakt .. nie jadł 2 tyg ..:] a co do pokarmu mój jak miał jakies 80-90 cm jadł szczurka (podrostka) teraz staram sie dawac coraz większe ... a ma ok 100 cm

42d3e78f26a4b20d412==