PDA

Zobacz pełną wersję : Pasożyty w skórze?!



Virus
08-04-2014, 14:02
Witam, mam problem bo w skórze mojej zbożówki chodza jakies małe białe robale i nie wiem skąd się wzięły.Czy mogłby mi ktoś powiedzieś skąd to się wzięło i jak to wytępiś??? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

aatus
08-04-2014, 20:50
Prawdopodobnie sa to roztocza poszukaj o tym w archiwum bo byla masa postów na ten temat

phenix
09-04-2014, 01:19
jezeli tyle tego bylo to oiznacza ze jest to czesto zadawane pytanie. a dział faQ został stworzony chyba do takich żeczy, więc może ci ktorzy tym sie zajmują zamieszcą tam post o takim temacie.

pozdrawiam

phenix
09-04-2014, 01:21
jest opis w tym dziale
http://www.terrarium.com.pl/forum/faq/weze.php#14
pozycja nr 14

Guttata
09-04-2014, 05:41
rozpuszczasz 1 ml iwermektyny na litr wody, wymieniasz podoze w terra, terra spryskujesz, węża wkładasz na 15 min, do jakiegoś woreczka płóciennego nasiąkniętego tym roztworem (oblewasz tą wodą z iwermektyną i wykręcasz) potem najlepiej jeszcze spryskać węża, dajesz na kwarantanne,wszystko okej, to by było na tyle. Aha, z tą kwarantanną to wystarczy poobserwowac przez kilka godzin węża w faunaboxie :)

Obywatel_Snejk
09-04-2014, 06:03
czemu do woreczka plociennego?:))
po prostu w terra go spryskujesz i cala zawartosc terrarium i wymieniasz wszystko a konary i rzeczy ktore chcesz zachowac, po prostu gotujesz i spryskujesz ivermektyna.
Wsjo.

Jarek Zajączkowski
09-04-2014, 07:28
Lekka poprawka iwermektyna to substancja czynna zawarta w preparatach wet takich jak np. Ivomec lub Biomectyn - gdzie 1 ml zawiera 10,0 mg iwermektyny. Rozpuszczenie 1 ml Biomectin w wodzie to nie to samo co 1 ml. iwermektyny.
Przy masowych inwazjach zabieg spryskiwania można powtarzać co tydzień.
Należy uważać z pryskaniem przy głowie.

Obywatel_Snejk
09-04-2014, 09:10
z tego co wiem to przy tego typu rozcienczeniu(preparatu a nie substancji aktywnej), to waz moze normalnie ja spijac,jak zwykla wode (oczywiscie tylko przy okazji tego spryskiwania,a nie jako zastepstwo dla wody pitnej!!), czy mam racje?

Jarek Zajączkowski
09-04-2014, 09:40
Tak, ale bywa różnie. Lepiej dmuchać na zimne. Zatrucia się nie zdarzają (w odróżnieniu do Frontline)

Virus
09-04-2014, 09:45
Dzieji za pomoc !!! :)))
Pozdro

Guttata
11-04-2014, 00:31
no, wąż pełza w tym woreczku płuciennym i ociera się z tych roztoczy, a tak, jak sie go spryskuje, to te roztocza sie pochowają :) ja używałem CZYSTĄ iwermektynę, nie mówię o jakiś prearatach ze sklepów "zoologicznych" :/

Obywatel_Snejk
11-04-2014, 07:25
nie ma czystej ivermektyny:)
poza tym roztocza sie nie pochowaja,bo najczesciej sa zaczepione pod luski,a poza tym przy odpowiednio dlugiej kuracji i przy wymianie podloza bedzie git.
Przy okazji to chyba oczywiste ze w takiej sytuacji przeklada sie zwierza do pudla kwarantannowego, gdzie nie maja sie gdzie pochowac te roztocza.

42d3e78f26a4b20d412==