PDA

Zobacz pełną wersję : Nadpobudliwy ..?!..



terragady
13-04-2014, 15:15
Witam, zaniepokoiło mnie to iż mój mały wężyk l.g californiae jest strasznie nadpobudliwy. Kiedyś chował sie w kryjówkach w terra i czasami(!) wychodził na przestrzeń( i to raczej wieczorkiem) i po jakimś małym ruchu wkoło terra odraazu chował sie. A teraz jest praktycznie non stop aktywny w terra. Łazi po gałęzi i po całym terra. Nie jest głodny bo non stop prubuje go nakarmić kładąć mu jedzenie w terra ale nie chce jeść. Czasami aby reaguje jak zblizam sie do terra(ale tylko przestaje sie ruszać) a na widok mojej ręki blisko szyby atakuje ją.
(na 100% nie linieje, pokarm jest dobry zawsze to jadł)

NIe wiem ale może jest to spowodowane naglą zmianą pogody. Zawsze miał temp w terra w dzień koło 29 a teraz po upalnych dniach wzrosła do 35. Wilgotność sie nie zmieniła. Jest to młody osobnik około ~50 cm. Jest oswojony już, bez problemu biore go na rece i nie ucieka zbytnio. Nie wiem co może być tego przyczyną, zachowuje sie tak od 2 dni.

Prosze o szybka odp, dziękuje.

Pituophis
13-04-2014, 23:24
To może być przegrzanie. 35 stopni to zdecydowanie za dużo, jeśli utrzymuje się w całym terrarium. Nic dziwnego, że próbuje uciec. W tej chwili można nawet zrezygnować z ogrzewania terrariów północnoamerykańskich węży, ewentualnie kablem w jednym miejscu.

terragady
14-04-2014, 07:50
A moge wyłączyć żarówke? czy musi miec jakieś światło

mordd
14-04-2014, 08:27
Absolutnie nie musi. U mnie w tej chwili wszelkie źródła grzania odłączone a i tak dorabiałem dodatkową wentylację bo skwar w terrariach i pojemnikach był nieco przesadny. Odłącz wszystko co grzeje, światło jest całkowicie zbędne a przegrzanie niebezpieczne. Jeśli z jakichś powodów przez dłuższy czas nie będziesz mógł kontrolować terrarium to zostaw kabel podpięty do termostatu z ustawioną temperaturą minimalną, jeśli codziennie masz szansę tam zajrzeć to wyłącz wszystko, nawet jakby na trochę spadła temperatura to nic się nie stanie (z resztą dużo obecnie nie spadnie).

42d3e78f26a4b20d412==