PDA

Zobacz pełną wersję : Zbozówka - jajka



APOSTA
16-04-2014, 15:40
Ma ktos może zdjęcie niezapłodnionych jajek zbożówki ? Czy one powinny być śnieżnobiałe ? Zaczynam miec wątpliwości , były lekko żółte po kilku dniach wydaja się bardziej żółcieć. Nic więcej się nie dzieje , mają jakies plamki ale miały je juz po złożeniu . No i są na kupie - 14 szt
No i jeszcze pytanko ... jak zniechęcic samicę do nastepnych lęgów? Tzn .chodzi mi o to aby w tym roku nie miała juz jajek .Czy przy braku samca , może składać puste jajka ?. Mam samca w osobnym terra ( ale małym ) , czy jeżeli wpuszczę je razem to dojdzie do kolejnych legów ?? A jeżeli nie... czy będzie znosić niezapłodnione jajka?

wezyki
16-04-2014, 15:48
lepiej rozdzielic nie powinna skladac juz jaj

Jarek Zajączkowski
17-04-2014, 04:18
Będzie składać jaja niezależnie od obecności samca. Będą to tylko jaja niezapłodnione.

Mareksss
17-04-2014, 11:07
Zgadza się, ale np. ja mam samicę węża mahoniowego, którą oddzieliłem od samca a i tak złozyła 10 jaj z których wykluły się tyle samo węży (istnieje możliwość przechowywania nasienia) choć nie tak długo jak rok. A z drugiej strony dlaczego nie chcesz jej dopuszczać . W jakim jest wieku, przecież nawet w naturze węże co roku łączą się kopulują i samice składają jaja. Jeżeli są inne przyczyn o których nie chcesz pisać, to może zmień samicę. Albo rozłacz ją może przy braku kontaktu z samcem nie złoży jaj.

APOSTA
17-04-2014, 13:01
W tym rzecz że mała ma ok 12mc . Zaczeła jeśc i wyglada że nic jej nie jest, ale i tak wolałabym aby nie miała więcej jaj. Jak to jest ...obecnośc samca stymuluje samicę do godów , czy odwrotnie ? Nie wiem co zrobić , najwygodniej byłoby aby były razem. W innym wypadku trzeba by zainwestowac w drugie terra , bo to w którym mieszka teraz samiec jest bardzo małe.

xav_setherial
17-04-2014, 16:06
To lepiej zainwestuj, bo samica 12 miesieczna nie ma organizmu przystosowanego do składania jaj, może się to przedłożyć na jakość młodych i na zdrowie samicy, bo organizm podczas "ciąży" jest narażony na duże straty wody, może dojść do odwodnienia.

xav

42d3e78f26a4b20d412==