PDA

Zobacz pełną wersję : Boa dusiciel...



Liero
18-04-2014, 04:43
Siemka chciałem sie zapytac najważniejsze rzeczy dotyczące tego węża to tak:
1) Jak ja mam terrarium 80x40x40 i żarówke 60W punktowa to jak utrzymac temperature w baseniku?? (26 stopni)??
2) Jak kupie boaska to ile mam poczekac zanim sie zaklimatyzuje do nowego terenu i kiedy mam mu dac jesc i czy do pokoju moge często wchodzic czy najlepiej jak najmniej??
3)NA ile wystarczy mu terrarium o wymiarach 80x40x40 jak teraz bezie mial okolo 40-50 cm dlugosci??
4)I czy jakies witaminki mu dawac napiszcie najlepiej jakie
5)Zainteresowanym moge wyslac foto mojego terrarium one jest zrobione dla warana stepowego poniewaz mam tesh zamiar kupic waranka jak nie bedzie boasków i powiecie mi co jak zmienic w nim.

Z góry THX wam PoZdRo FoR AlL

minok
18-04-2014, 06:11
1. Niech basen stoi pod żarówką, albo wsadź grzałke.
2. Jak będzie ''pisklak'' to sprubój po tygodniu, jak większy po 2. A czas aklimatyzacji nie jest określony. U niektórych tydzień,czsami miesiąc albo i pół roku.
3. Sam zauwazysz kiedy nie będzie się już mieścił. Nie wiem, ale wydaje mi się , zę góra rok;p
4. Nie
5. To daj tutaj:) ale dla warana powinno być inne niż dla boasa tzn. boas się wspina po gałęziach i kąpie w basenie a waran nie. Waran musi mieć UV a boas neikoniecznei chociaż nie ma przeciwwskazań.

I jeszcze co do temperatury to wiele zależy od wętylacji. Ja np. miałem 60 w i kabel 25w w terrarium 120/40/60 i było za gorąco:)

miki_metal
18-04-2014, 10:13
Ja polozylem miske na kablu grzewczym i temp znacznie sie powiekszyla (i w koncu moj regius zaczal siedziec w basenie - rzadko, ale lepsze to niz nic...)

Arcan
19-04-2014, 11:25
minok slaba rade dales dla kolegi z tym basenem pod zarowka,lepiej pod basen poloz kabel grzewczy a zarowke umiesc w drugim rogu terrarium

minok
19-04-2014, 11:37
No możliwe:) Wiem tyle ile czytam a o tym czytałem na forum:P tylko, że on nie napisał, że makabel w terra:)

Liero
19-04-2014, 12:57
Siemka THX za rady ale nie zgadzam się z tobą minok warna stepowy jest zwierzakiem dziennym i potrzebuje UV chyba ze ktos chce miec 1,5 metrową jaszczurke z krzywicą kości to jush jego sprawa a co do sprawy to zakonczyla sie na waranku moze na następnej giełdzie bedzie boasek THX za rady narka <papapa>

42d3e78f26a4b20d412==