PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwne zachowanie weza..



P4w3l
27-04-2014, 22:14
Pare dni temu moj waz przeszedl wylinke...nastepnego dnia nakarmilem go mysza.Od tego czasu zachowanie mojego weza sie zmienilo....Jest bardzo ruchliwy i ociera sie o torf i scianki terra tak jakby chcial zrzucic jeszcze raz skore...w dodatku ostatnio w terra zauwazylem zielony nalot (http://www.terrarium.com.pl/forum/read.php?f=1&i=22456&t=22456)...czy to moze miec zwiazek z zachowaniem weza ??? Pozdr

Shinigami
28-04-2014, 00:31
moze nie zrzucil do konca tej starej skory? bo ten nalot watpie zeby mu zaszkodzil (tez wydaje mi sie ze to jakies glony)

P4w3l
28-04-2014, 00:38
nie...wylinka byla cala...to musi byc cos innego...moze jakies pasozyty naskorne ?? (mam nadzieje ze jestem przewrazliwiony)

Obywatel_Snejk
28-04-2014, 02:06
jezeli masz pojemnik z woda w terrarium, to prawdopodomnie gdyby waz mial roztocza to w nim by caly czas (lub wiekszosci) siedzial, jezeli nie masz takowego basenu to waz prawdopodobnie by sie zakopywal.Dlatego watpie zeby zwierzak mial jakiego syfa, natomiast warto sprawdzic to napewno- wez i obejrzyj weza od spodu,czy ma popodwazane luski i jakby ziarenka piasku pod nimi, albo tez moze miec czerwone plamki pod niektorymi luskami. Przyjrzyj sie jego oczom czy nie sa napuchniete, lub lekko powiekszone. To wszystko mogloby wskazywac na roztocza,ale jak mowie- watpie.
Bardziej bym powiedzial,ze waz po prostu jest bardziej aktywny po czasie przestoju,jakim dla niego jest zrzucanie skory, dodatkowo dales mu kopa energetycznego w postaci zarcia...moze mu po prostu sie jakos dobrze zrobilo :)

42d3e78f26a4b20d412==