PDA

Zobacz pełną wersję : Ugryzienie



Samel
03-05-2014, 15:11
Witam, dzisiaj podczas karmienia, mojego wynża ugryzła mysz, (zdiecie poniżej)
Czy mam coś z niem zrobić ?? jakoś zdezynfekować ??
Czy zabrać go do veta ??
Może jakieś nne wskazówki ??
z gówy sielkie dzieki
pozdrawiam

Marcin .P
03-05-2014, 15:24
1 wsk !! nie karmi się pod czas wylinki !! :(
2 wsk nie karmi się pod czas wylinki !! :(
3 wsk nic mu nie będzie :)
dobrze ze wąż nie jest taki jak właściciel bezmyślny :(
bo pewnie ta mysz by go zjadła :[

Grochu
03-05-2014, 16:39
przemyć wodą utleniponą i raz dziennie przepłukać rivanolem, aż do zagojenia.

Samel
04-05-2014, 00:50
do marcina, ta mysz nie pogryzłą go tak o z niczega, jak ją do terrarium wpuścilem tuylko gdy drugi raz poprawiał zwoje. Ugryzła by go czy mil by wylinkę czy nie.

OlekL
04-05-2014, 03:00
Samel- gdyby nie miał wylinki to by go nie ugryzła bo pewnie zaatakował by celniej i nie musiał by poprawiać uścisku , węze podczas wylinki praktycznie nic nie widzą.

Samel
04-05-2014, 03:58
wiem o tym, że nic nie widzą, ale jak chcesz mogę Ci wysłąć pare filmików z karienia go i zobaczysz, ze zawsze ze 2 razy poprzwia uścisk, od kąd podaje mu żywce zawsze tak się działo, poza tym to nie jest jego pierwsze ugryzienie ale pierwsze którym się przejąłem, bo jest na pyszczku, reszta była koło zazwyczaj jakieś 5 cm za jego głową i byly to zazwyczaj tylko zerwane wierzchnie warswy łusek, a nie tak jak teraz aż do krwi.

chevaliere
04-05-2014, 05:34
do OlekL ---> nieprawdą jest to, co mówisz. też byłam obecna przy tym karmieniu węża Samela i wiem, jak to wyglądało. wąż nie miał problemów za złapaniem ofiary. po prostu podczas duszenia mysz go ugryzła. ja też mam tak z moją wężycą często, że pysk duszonego gryzonia znajduje się na wysokości łba węża lub szyi, lub zwojów. i też niekiedy zdarza się, że mysz zatopi zęby w łuskach. trudno. ale w żadnym wypadku nie miało na to wpływu przechodzenie wylinki!! przecież wyliniący sie wąż może mieć jedynie kłopoty w wycelowaniem w ofiarę i jej złapaniem. ale kiedy już dusi, to czy widzi czy nie, nic na to nie poradzi. nie moze rozluźnić chwytu w trakcie. jak zadusi, to rozluźni. wiec zdarzają się pogryzienia. a, i jeszcze jedno - węze często poprawiają uścisk, szczególnie małe, gdy ofiara jest duża.

pozdro Samel

Samel
04-05-2014, 05:52
to zdięcie slownie z przez 5 min, czy dobrze sie zasklepia ?? przemyłem to odstaną wodą, na więcej nie mogę sobie pozwolić, bo przy wylince moją rękę traktuje jak jedzenie, aparat też prawie został ugryziony :P

ayeek
04-05-2014, 07:29
W tym miejscu może mic problem z zrzuceniem wylinki. A co do agresji, to normalne. Przed wylinką wąz nic nie widzi, i kazdego traktuje jak wroga. Jak Twój zwierzak tak często jest gryziony przez myszy, zacznij mu podawac martwy pokarm. Ogólne stosowane, proste, i bezbieczne.

Samel
04-05-2014, 07:54
nie chce mu podawać jakiś mrożonek, bo węże znacznie wolniej po nich rosną, poza tym on sam nie lubi mrożonych, poprostu ich nie je, nawet po drugim rozmrożeniu, chyba, że jakieś 30 min będę nią drażnił wynża aż ją zacznie atakować (mam to przećwiczone, przez 2 miesiące się z nim tak po terra ganiałem, aż postanowiłaem zacząć go karmić żywcami.

Sojkas
04-05-2014, 08:06
Odpowiedz mi na jedno pytanie : ty sobie zarty robisz, czy serio tak piszesz?
Chodzi mi o gramatyke, ortografie i t.d.
Co do karmienia mrozonkami : skad wiedza, ze na nich "wolniej rosna"?

Samel
04-05-2014, 08:11
Sorki za moją ortografię, ale jestem dyslektykiem.
Z kąd wiem że wolniej rosną ?? może z tąd, że porównuje przyrost mojego węża od mniej więcej 4 miesięcy, i widzę ze dużo szybciej rośnie odkąd zacząłem mu podawać żywce, poza tym widzę po wynżycy Chevaliere, która także jest od jakiegoś czasu karmina tylko żywcami, i także szybciej rośnie.

Sojkas
04-05-2014, 08:36
Heh, poszukaj watku ( byl calkiem niedawno ) na bardzo podobny temat ( wyciaganie wnioskow nt. karmienia mrozonymi na podstawie 2 osobnikow ).

watain
04-05-2014, 11:31
Człowieku oile wiem nikt jeszcze tego nieudowodnił żeby karma mrożona powodowała wolniejszy przyrost, a co do tego karmienia podczas wylinki to lepiej tego nierób bo bez względu na to że teraz trafił dobrze pewnego razu wąż źle trafi i skończy sie gorzej

KORSAKOW
04-05-2014, 13:01
po co pytac skoro samemu wiecie lepiej?

oczywscie ze ta zbozowka wszystko widziala przez zamglone okulary, malo z tego wszystkie zbozowki powinno sie karmic podczas wylini a w zasadzie tylko wtedy

ale wiecie co skoro ten waz jest permanentnie gryziony to moze fajnie by bylo ogluszac/zabijac te myszki? cio?

nats
04-05-2014, 13:14
Ja karmie Boa Dusiciela tylko mrozonkami albo zabitymi szczurami rosnie wspaniale
Pozatym w Kanadzie preferowane jest karmienie martwym pokarmem ze wzgledu na bezpieczenstwo WEZA

kudłaty
05-05-2014, 14:37
Ludzie ale mu pomogliście !!!!!!! On zadał konkretne pytanie czy może coś grozić jego zbożówce czy ma iść z tym do weta i wogóle co ma zrobić ?? A wy sie czepiacie. Wiadomo nie było to dobre rozwiązanie karmić podczas wylinki ale każdemu może się zdażyć. Można zwrócić uwage ale bez przesady chyba 10 osób wypowiedziało się nie na ten temat co trzeba. Jak przychodzi do kłutni to wszyscy się wtrącają, ale jak trzeba odpowiedzieć na trudniejsze pytanie to nie ma już takiego zamieszania.
I tak to nie ma sensu.

mordd
05-05-2014, 14:40
TAK! Ma iść! To chyba było oczywiste..... Ale przy okazji padło "kilka razy" więc każdy odpowiada według własnego przekonania. Moje jest takie: zapewnij wężowi bezpieczeństwo, albo go natychmiast sprzedaj bo jesteś nieodpowiedzialnym..... (przemilczę). Trudno, żeby przy takiej wypowiedzi ograniczyć się do :przemyj wodą utlenioną....do następnego razu, ale wtedy nie zawracaj nikomu d.... trzeba było myśleć!

kudłaty
05-05-2014, 14:45
Ej mordd widzisz przeczytaj drugi post od Marcina i on napisał że nic mu nie bedzie a ty piszesz że ma iść do weta.

mordd
05-05-2014, 14:47
No tak. I umotywował to nad wyraz przekonywująco....... Przy następnym pogryzienu też mamy pisać żeby olał?

Sojkas
06-05-2014, 00:59
Jasne, wiec kazdy ma wypisywac bzdury typu : "Na mrozonkach waz rosnie wolniej", a nikt nie ma prawa nazwac tego bzdura wlasnie?
Poza tym karmienie podczas przygotowywania sie do wylinki jest nieodpowiedzialne i to rowniez nalezy powiedziec.
Poza tym to forum dyskusyjne, a nie kacik porad cioci Stanislawy.

Obywatel_Snejk
06-05-2014, 04:09
jak mozna dawac zywe zarcie wezowi ktory wlasnie przechodzi wylinke?!!!!!!!!
Przeciez ta zbozowa jest prawie slepa z powodu plynu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ehhhh, chlopie,masz nauczke !

Samel
06-05-2014, 04:22
Dzięki za zrozumieni kudłaty, a poza tym nie czepjaj się mojej gramatyki Sojkas bo twoja składnie też nie jest doskonała.

Ja zadałem konkretne pytanie i oczekuję konkretnej odpowiedzi a większość z postow tylko zasmieca mi wątek, więc dzieki serdeczne za taką pomoc (oczywiście poza paroma wyjątkami)

Poza tym gdzie mam szukać jakiś rad, jak nie na forum ?? co w kiosku ruchu ??

Obywatel_Snejk
06-05-2014, 04:35
no masz nauczke i tyle,nigdy sie nie daje zrec wezowi ktory jest okresowo slepy!
teraz wysmaruj mu to neomycyna w masci i idz do weterynarza

Viper_Vp
06-05-2014, 08:11
Możesz iść do weterynarza albo spróbój tą maścią jest rewelka masz tu nazwe Vita-Merfen do kupienia w każdej aptece cena okolo 11 zeta posmarój mu to miejsce tą maścią i zapewniam cię będzie OK!!!!!

42d3e78f26a4b20d412==