PDA

Zobacz pełną wersję : Goniosoma namorzynowa



kwiatuchny
07-05-2014, 13:41
chcialbym sie zwrocic do posiadaczy tych wezy z prosba o podzielenie sie opiniami na ich temat.

ser
08-05-2014, 01:13
super waz, agresywny, miaBem takeigo, ale od urodzenia nie chcial jesc. padl podczas przymusowego karmienia. musi miec duzo spokoju i terrarium ustawione w jak najwyzszym punkcie. to zapewni mu dobre samopoczucie. wskazana jest tez duze ilosc zieleni w terrarium.

tokaga
08-05-2014, 01:40
Trudny, wrażliwy, agresywny.

kwiatuchny
08-05-2014, 05:21
tak mi sie wlasnie wydawalo, szkoda bo naprawde bardzo ladny.

Czy sa jeszcze jakies weze ktore sa cale zielone i podobnych rozmiarow? widzialem kiedys zdjecie weza o splaszczonej glowie, chyba nawet ma go ktos w swoim zdjeciu w profilu.

djtommi
08-05-2014, 09:27
chodzi CI pewnie o bananowke ;) jeszcze piekniejsze zwierze no ale jadowite i nielegalne.

kwiatuchny
08-05-2014, 10:09
chodzi mi o cos takiego :)

http://www.terrarium.com.pl/spis/foto/users/4870.jpg

kwiatuchny
08-05-2014, 10:18
zauwazylem nazwe w lewym gornym rogu. czy jest to jadowity waz ? czy jest dostepny bo na kolejnym zdjeciu widac ze ktos go trzyma w terra

http://www.nhf.dk/galleri/images/slange17.jpg

MIDO
08-05-2014, 11:11
Ten wąz który jest na zdjęciach to Ahaetulla Nasuta.Jest to wąż trudny w utrzymaniu.Osobniki z odłowu czesto padaja ,ponieważ sa to dosć delikatne węże.W hodowli dosc cieżko jest je przestawic z jaszczurek na gryzonie.Jest to jednak możliwe czego dowiódł _Regius_ ale wcześniej musiał karmic tego węża na siłe przez rok co wymaga sporego nakładu pracy.MOzna tez kupić ahaetulle CB która juz możliwie je gryzonie ale to kosztuje sporo pieniedzy.
Po twoim profilu widze,ze jestes w terrarystyce od 2005 roku,wiec zaczynasz dopiero przygode z tym pieknym hobby.Na początek nie polecam goniosomy właśnie z racji na jej agresywność i jest to dość wrażliwy waż.Młode czesto niejedza.
A czy ten twoj waż musi miec koniecznie kolor zielony ?? :>

MIDO
08-05-2014, 11:23
Przepraszam ,ze w osobnym poscie to pisze :>

Ahaetulla jest wężem warunkowo jadowitym czyli posiada uzebienie typu Opistoghypha węże o tym typie uzębienia maja zęby jadowe umieszczone z tyłu szczęki.Ten typ uzębienia posiadają tez :boigi,malpolony,heterdony a takrze Dispholidus typus czyli Boomslang.
W polsce ostatnio Vorax sprowadzil ahaetulle w cenie 300zł jak sie niemyle.

Jeśli masz jakies pytania to zapraszam na gg:5278773

kwiatuchny
08-05-2014, 12:07
moze w terrarystyce nie jestem za dlugo ale mam juz anolisy zielone, jaszczurki dlugoogonowe i weze trawne. powoli nakrecam sie na weza ale nie chcialbym miec pospolitego gatunku. zielone bardzo mi sie podobaja :)
na wakacje wybieram sie do pracy wiec po nich chcialbym sobie zainwestowac w jakiegos gada, tylko ze wlansie nie chcialbym zeby byl jadowity, nie byl za mocno agresywny no i nie koniecznie musi byc duzych rozmiarow mysle ze tak do 2m moze mniejszy.
czy cos moglibyscie polecic ?

kwiatuchny
08-05-2014, 12:08
sorki za drugi post z rzedu ale chcialem dodac ze nie moze to byc zaden albinos, jakos mi sie nie podobaja i nie moge sie do nich przekonac.
pozdrawiam!

MIDO
08-05-2014, 12:19
Wiesz z zielonych weży które maja forme albinotyczna to tylko morelia viridis ale to kosmiczna kasa o ile jest to w jakims cenniku bo jest kilka sztuk na swiecie i kilkanascie heterozygot.
To wsumie ja polecam najbardziej ta goniosome jeśli to ma być koniecznie zielony wąż no ale pamietaj,ze jest agresywny(jest tyle innyc pieknych niezielonych węży) :> .A jak ci idzie z hodowlą węzy trawnych ??
Jak cchesz miec ładnego węża to kup corallus hortulanus naprawde sa to ciekawe węże .

kwiatuchny
08-05-2014, 14:43
co do tych zielonch wezy to nie musza byc koniecznie zielone. przykald boa lesnego mi sie spodobal zeczywiscie ladny waz.
przeczytalem opis, jest napisane ze to gatunek nadrzewny a gdzies kiedys slyszalem ze gatunki nadzewne sa mocniej agresywne? czy to prawda? czy tego boa lesnego da sie oswoic ze mozna go bedzie wziasc na reke tak jak np. inne boa czy pytony.

a co do trawnych to nie jest z nimi taka prosta sprawa, ten temat rozwija sie w osobnym watku, tak co w skrucie moge powiedziec to potrzebuja duzo wiekszego terra niz jest podane minimalne. moja pare trzymam w terra 100x40x60. samica mi troche schudla i boje sie ze moze pasc ale samiec za to rosnie jak szalony miejmy nadzieje ze wszystko bedzie ok. jednak przezywalnosc jes bardzo mala tych wezy 5-15% szkoda bo naprawde bardzo ladne wezyki o bardzo ciekawym zachowaniu.

MIDO a czy masz moze tego boasa albo czy znasz kogos kto go posiada?

fran
08-05-2014, 15:15
Morelia viridis- ladny wezyk ale podobno "trudny" i agresywny.

biruit_ka
08-05-2014, 16:28
witam! co do zielonych węży.. wiekszość jest tylko i wyłacznie do podziwiania w terrarium. Gonyosoma jest piekna i agresywna. Oczywiście jej ugryzienie nie jest niebezpieczne ale nie należy do przyjemności. Potrzebuje spore terrarium z duża ilościa roślin oraz konarów. Przydatny jest rowniez zbiornik z woda. Jesli chcesz węża ktorego bedziesz mógl wyciagać z terra to lepiej kup sobie cos bardziej popularnego:) bo narazie pytasz o zwierzaki które nie są łatwe w hodowli. pozdrawiam

kwiatuchny
09-05-2014, 01:02
co do latwosci hodowania to zupelnie nie chodzi mi o to. na razie spodobal mi sie boa lesny jestem jeszcze w trakcie dowiadywania sie informacji na jego temat.
nie widze sensu kupowania np. zborzowki czy jakiegos innego pospolitego weza.
na pewno wieksza satysfakcje sprawia utrymanie bardziej wymagajacego weza, ktoremu zapewni sie odpowiednie warunki. teraz wiek terrarystow chyba sie obniza i schodzi niepokojaco do poziomu gimnazjum wiec popularniejsze gatunki sa dla nich wskazane, co innego jesli sie jest odpowiedzialna osoba :P
tyle mojego :)
Pozdrawiam!

biruit_ka
09-05-2014, 05:07
Ale z tego co mi się zdawało, chciałeś węża, ktorego bedziesz mógł sobie wyciagnać z terrarium i wziąć na ręke. Hortulanusy do takich nie należą, nie warto ich męczyć na własnej przyjemności.

MIDO
09-05-2014, 05:27
Wiesz ale napewno wiekszym wedlug mnie sukcesem bedzie w przyszlosci mnozenie tej zbożówk niz trzymanie tylkp0o w terrarium goniosmy.W przypadku np zbozowek mozesz pobawic sie w odmiany barwne co tez jest bardzo ciekawe.

MIDO
09-05-2014, 05:29
Pprzepraszam ,ze znow w osobnym poscie .
Kwiatuchy tak posiadam corallus hortulanus i znam ludzi ktorzy je posiadaja :>

Jesli masz jakies pytania to zapraszam na gg.

Mareksss
11-05-2014, 12:17
"kwaituchny" - ja byłbym ostrożny z określeniem, że wąż pospolity, a może popularny w hodowli to wąż mało atrakcyjny i łatwy - sory ale nie masz racji. Dowód - popatrz na posty z pytaniami dotyczącymi hodowlki zbożówek, mahoniowych i innychpopularnych w hodowli węży (kłopty z karmieniem, z rozmnażaniem itd.)
Jeżeli ktoś chce rozpocząć przygodę z terrarystyką od gatunków bardzo wymagających bez pojęcia praktycznego o hodowli węży, to mogę powiedzieć tyle - węży moje kochane współczuję wam i nie zazdroszczę takiego hodowcy.

kwiatuchny
11-05-2014, 15:23
ok prepraszam za okreslenie pospolity, zamieniam na popularny...
uwazam jednak ze do kazdego gada nalezy sie dobrze przygotowac i zapewnic mu odpowiednie warunki, do konca nie dziele zwierzat na nadajace sie dla poczatkujacych i dla zaawansowanych. jesli czyms sie interesujesz i poswiecasz na to swoj czas to mysle ze mozesz sie odpowiednio przygotowac...
pozdrawiam!

42d3e78f26a4b20d412==