PDA

Zobacz pełną wersję : Gips - NIE SCHNIE!!!



Aron
15-10-2013, 11:30
W ta sobote postanowilem zalac scianki w terrarium gipsem (tak jak to zwykle robie, tylko ze teraz dodawalem pigment). Od tamtego czasu gips jeszcze nie wysechl choc zwykle twardnial tuz po wylaniu, a jego masa nie jest do konca twarda tylko podobna troche do plasteliny i jest jeszcze mokry (choc schnie juz 3 dni!!!!). Nie wiem przypadkiem czy to nie wina pigmentu ktorego dodawalem, ale napiszcie mi co moze byc tego wina. Z gory dzieki za pomoc.

TylerPL
15-10-2013, 13:05
Nie znam się na tym za bardzo, ale może spróbuj to dodatkowo ogrzać jakąś lampą. Ale nie wiem czy od tego nie popęka gips.

Adamek
15-10-2013, 13:44
to na pewno byl gips ? nie pomyliłeś może z kredą do malowania ścian albo czymś w tym rodzaju ? ja tek kiedys miałem w szkole :P:P

Raffee
15-10-2013, 14:02
To najlepiej pozbyc sie tego swinstwa i wylac jeszcze raz tylko gipsem szybko schnacym i nawet po dodaniu pigmentu powinien wyschnac w 30 minut. No chyba ze teraz wylales szybkoschnacym to jush nie wiem.

Krzysztof.W
15-10-2013, 14:05
Są różne rodzaje gipsu, najgorszy jest szpachlowy, najlepszy zaś techniczny. Jeszcze lepszy jest biały cement sprzedawany w małych foljowych woreczkach, lub klej do glazury.

Aron
15-10-2013, 15:10
wylal to gipsem budowlanym, szybkoschnacym... (w tym jest problem) :(

wezyki
15-10-2013, 15:13
to cos z tym gipsem musi byc nietak, albo to rzeczywiscie nie byl gips

gips szpachlowy budowlany schnie tak szybko, ze praktycznie w 10 min nieda sie nim nic juz zrobic, gips szpachlowy daje wieksze pole do popisu, poniewaz ma w sobie tyle chemi, ze nadaje sie do pracy (czyli ma konsystencje nadajaca sie do nakladania czy to na sciane w terrarium czy to na sciane w pokoju ;) przez ponad 2 h, czas calkowitego wyschnieca powinien byc po ok 4 h oczywiscie wszystko zalezy od grubosci.

wiec sa dwie mozliwosci albo fajktycznie tak jak powiedzieli poprzednicy ogrzej to moze wyschnie a jak nie to oderwij i spruboj jeszcze raz tymbardzie, ze gips niejest drogi

pasiu
15-10-2013, 16:27
jeżeli był to gips, to kup tylko mały woreczek gipsu budowlanego i do tego samego gipsu dosyp troche budowlanego, na pewno wyschnie dużo szybciej. wem bo tak się robi w budownictwie, a co do gipsu to jak jest grubo i nie ma dobrej wentylacji to taki zwykły gips szpachlowy może snąć pare dobrych dni.możesz ogrzewać ale w/g mnie bardzie go przewietrz. narazko

Fivkaaa
17-10-2013, 07:24
Sprawdź datę ważności gipsu. Od zcasu do czasu bawię się w odlewy gipsowe io też raz miałam taki problem, że gips nie chciał schnać, a na dodatek na jego powierzchni pojawila sie woda, sechł (schnął?:o) 3 dni i na dodatek sie potem tak jakby zważył:/ Okazało się, że jest przeterminowany:>

Aron
17-10-2013, 12:36
Spoko! Wczoraj zdrapalem to g@#$%. Dzieki za wszystkie posty!!

soltys_szczecin
17-10-2013, 15:41
gips swietnie wchłania zwykłe farby akrwarelowe - takie jak sie nosi do podstawowki na lekcie plastyki :P - nie są toksyczne a mozna fajnie nimi malowac na gipsie

42d3e78f26a4b20d412==