PDA

Zobacz pełną wersję : Boa leśny



Clip
08-05-2014, 12:37
Jakie są odmiany barwne Boa leśnego ??
Poprosze jeszcze o ceny poszczególnych odmian

Obywatel_Snejk
08-05-2014, 13:11
idz do coolarego :)
http://www.dusiciele.com.pl/

Dambala
08-05-2014, 13:40
Color phase kosztują od 600 zł w zwyż ;)
Peru koło 500 zł czasem więcej a zwykłe hortulanusy przedział 200 - 300 zł ;)

ironkapela
08-05-2014, 16:42
Najpopularniejsze to Yellow Phase i Red Phase oraz Peru. Ceny takie jak powiedziala Dambala :)

Nevermore
08-05-2014, 17:03
to zalezy jakie ceny i zalezy jakie kto kolory lubi....u coolarego ceny widac....zagranica wahaja sie od 120-200 euro za mlode.....

zajrzyj takze na corallus.com

coolary
09-05-2014, 00:25
Dokładnie tak jak napisali poprzednicy ;) Młode które sprzedawałem po 550-600zł za granicą (mówie o dobrych hodowcach zachodnich) kosztują zazwyczaj od 150 euro w góre (można też coś łyknąć za 120 euro) Natomist najładniejsze młode (czyste zółte, bądż czerwone) potrafią kosztować ponad 200 euro.

kwiatuchny
09-05-2014, 00:54
chcialbym sie dowiedziec jak jest z agresywnoscia tych wezy ? czy mozna je normalnie przenosic w rekach ?

Dambala
09-05-2014, 01:18
Irnokapela jestem facetem, wystarczy zobaczyć do profilu tak wolą ścisłości ;)
Kwiatuchny co do agresywności młode są bardzo zgresywne i kąśliwe. Z wiekiem przechodzi ale nei zawsze. Są to płochliwe i delikatne węże tak więc branie ich na ręce to tylko w konieczności a nie wolą potrzymania;)

Obcy
09-05-2014, 02:20
jak sie wezmie na ręce to sie uspokajają :) nie są to znowu tak bardzo agresywne węze

Dambala
09-05-2014, 03:05
Uspakają sie ale i tak trzeba uważać bo może ugryźć przy nagłym ruchu albo zaniepokojeniu wężyka :]

ironkapela
09-05-2014, 03:34
Sorki Dambala :P

MIDO
09-05-2014, 05:12
Pozaym Clip pytal o odmiany barwne boa lesnego a wy piszecie ,ze C.hortulanus "peru"
C.hortulanus peru to forma ktora wystepuje na wydzielonym terenie w peru.
Jeśli chodzi o zółto pomaranczowe C.hortulanus to jest to vpopulacja z gyany ale sa tez formy z zolte z hodowli tak ja mial to coolary.
www.junglepoint.com tam macie ladne fotki guyany i peru.

wujek
09-05-2014, 08:07
młode są agreseywne. jak już ktoś wcześniej wpsomniał, że mimo iż siedzą już na ręce to i tak gryzą- przeważnie. wszystko to dzięki doskonałym termoreceptorom. naprawde u tego gatunku są świetnie rozwinięte. byle machnięcie wąż odrazu reaguje. nocą kiedy są najbardziej aktywne wogóle nie polecam wsadzania ręki do terra;] tak czy siak to bardzo piękne i interesujące węże

pozdrawiam

Clip
09-05-2014, 08:38
Witam :-)
A czy jak bym kupił żółtego i czerwonego i by sie np. rozmnozyły to czy nie będzie pomieszanie w ich kolorze że będzie bladzszy.Czy lepiej np. czerwonego i czerwonego?? Czy mógł bym trzymać w jednym terra samca i 2 samiec :) Czy nie ejst to zalecane u węży??

coolary
09-05-2014, 11:21
Z charakterem jest różnie ale raczej są to agresywne węże - moją dorosłą samice (180cm) biore spokojnie na rece (nie jest agresywna ale robie to tylko kiedy musze). Natomiast jej partner strzela w szyby i !żarówke!. Są to dosyć "żywe" węże- często pełazją po terra w ciągu dnia.

Co do krzyżowania kolorów - zobacz na moją stronkę samiec jest zółty a samica czerwona - młode były takie i takie ;) To jest właśnie niesamowite w hodowli tych węży - nigdy do końca nie wiesz co Ci wyjdzie :))

Nevermore
09-05-2014, 13:53
tak jak coolary wspomnial jakie wyszly jego mlodziki z tego co ja wyczytywalem ze stron to zawsze wychodza rozne formy kolorystyczne i naprawde nie da sie okreslic kolorow.....

a co do agresywnosci to napewno nie jest waz do oswojenia, brania na rece....reaguja na kazdy najmneijszy ruch i dodklanie jak collarego moj wali w szyby i czasem jak porusze kablem od zarowki i zarowka sie rusza to prubuje ja atakowac....potraia niezle ugrysc....

ktos napisal ze jak sie wezmie na rece to sie uspokajaja...owszem jak wezmiesz je na reke to nie gryza tej reki ale atakuja w kazdy inny punkt ktory sie poruszy........

pozatym zanim zechcesz je rozmnozyc to poczekasz troche bo strasznie dlugo dojzewaja plciowo.....

Mareksss
11-05-2014, 12:28
gatunek ten hoduję od kilku miesięcy, ceny są najrózniejsze, mnie udało się kupić czystego "żółtka" młodego samczyka za 280 złotych, dorosłego samca (pstorkato żółtego) za 220 złotych, a samiczkę szaro-czarną za 210 złotych - kwestia okazji i szczęścia - można je obejżeć na części forum "Zdjęcia" - z końca maja i poczatku czerwca 2005 roku.
Aagresywność jest u nich dosyć duża, ale w pierwszej fazie tzn. jeszcze w terraium, są to węże, które nie powinny być wyciągane, gdyż się stresują (odwijanie z gałęzi) a po co to robić? Lepiej jest ich piękno pdziwiać przez szybę a nie na rękach.

42d3e78f26a4b20d412==