PDA

Zobacz pełną wersję : Krzyżówka Guttaty



kudłaty
10-05-2014, 15:27
Witam chciałem się dowiedzieć jaka odmiana powstanie po skrzyżowaniu Elaphe guttata classic z snown corn lub amelanistic. Czy jest dużo trudniej rozmnożyć węże w taki sposób niż pomiędzy classicami???
Prosze o pomoc

goblin
10-05-2014, 15:54
zawsze po krzyzowaniu classica x coś wyjdzie classic hetero na tą odmiane ... a rozmnazają się tak samo łatwo jak clasici.

kudłaty
11-05-2014, 04:17
Goblin możesz mi to troszke bardziej szczegółowo opisać "na tą odmiane" jak to potem wygląda itp (może masz jakieś zdjęcia ) z góry dzięki

goblin
11-05-2014, 04:19
No wyglądają normalnie jak classic ale mają gen snow i przy łączeniu ichz innyc\mi heterozygotami na snow młode w jakimś % wyjdą snow :-)

kudłaty
11-05-2014, 04:24
Aha już rozumiem dzięki za pomoc :))

kudłaty
11-05-2014, 04:28
Aha i jeszcze jedno dobrze tak krzyżować zbożówki czy lepiej po między samymi classicami???

goblin
11-05-2014, 04:51
To zalezy od punktu widzenia :-)

Nie jest ani źle ani dobrze , to jest obojętne bo wsumie nieuzyskuje się nic innego niż classici i młode sa przydatne dopiero po odpowiednim połączeniu ich z takimi samymi heterozygotami ... Ja tam osobiście jestem za rozmnazaniem classiców osobno a odmian osobno....

Grochu
13-05-2014, 06:23
zgodze się, ze łaczenie odmiany z classiciem to cofanie się o krok w tył - celem w tym przypakdu jest osiąganie odmian barnwych, czyli łączymy albo hetxclassic, albo hetxhet, alboo odmxodm, bo takie kombinacje przybliżają nas do posiadania młodych danej domiany barwnej....


Goblin, mógłbys wyjasnić, co tojest gen na Snow? bo ja zawsze myślałem że snow to nic innego jak anerytristic x anamelanistic, czyli nałożenie się wady genetycnzej powodującej zanik koloru czerwonego i czarnego (-:

khekhe

to tak, jakbyś napisał, że łysina i szczerbatość to jedna choroba :-)

goblin
13-05-2014, 06:29
Grochu napisałem to tak od siebie wiem ze to samo ale dla laika chyba łatwiej załapać hetero na snow niż dbl.hetero amel x aner ?:]

Grochu
13-05-2014, 06:29
polityczna poprawność (-;

kudłaty
13-05-2014, 07:25
Dzięki za oppowiedzi pozdrawiam :)))

mordd
13-05-2014, 09:16
Ten krok w tył bywa koniecznością i często jest wart zrobienia. Niestety każda kosztowna i poszukiana odmana jest hodowana w znacznym pokrewieństwie (zazwyczaj robi się dziesiatki heterozygot i kryje je ojcem) - ma być dużo i natychmiast. Jeśli to ma być frajda a nie biznes to jak najbardziej polecam łączenie odmian z nominalnymi - najlepiej samca odmiany z KILKOMA nominalnymi samicami. Mamy wtedy spore pole do popisu i możliwość otrzymania nie tylko kupionej odmiany, ale też wybrania sobie najładniejszych młodych spośród wielu bardzo różnorodnych. Oczywiscie nie wszystkich odmian i "odmian" to dotyczy (wykluczone bloodred & CO i np creamsicle - tu konieczna znajomość pochodzenia). Poza łaczeniem z nominalnymi warto też łączyć z innymi odmianami (przemyślanymi) i tworzyć bardziej złożone warianty.
Nie kosztowna i nie poszukiwana często niestety też jest tak traktowana. Większość odmian warto łączyć z nominalnymi, jesli tylko wie się co się chce osiągnąć.

42d3e78f26a4b20d412==