PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z albo



KoReXoN
11-05-2014, 13:14
Czesc.
Od jakiegosczasu mam bananówke. To bardzo młody wąż. Pare dni temu dałem mu oseska ale nie chciał go zjeść. 2 dni temu wrzuciłem mu małą żabe. Z tym, że ona jest cały czas w wodzie a wąż wogóle nie schodzi z badyli. Wiem, ze węże szczególnie młode tak świrują z żarciem, ale to w zasadzie jest mój pierwszy węzyk. I jedyne co moge jeszcze zrobić to dać mu polską małą żabe i przełożyć do pojemnika z koncentracją bardziej poziomą. Co sądzicie?

goblin
11-05-2014, 13:17
Duzy % młodych bananówek wogóle nie je i pada :-) dlatego lepiej jest kupowac starsze a róznica ceny jest minimalna.

Obcy
11-05-2014, 13:21
Spróbuj pomachać mu żabką pod pyskiem, leciutko go mozesz uderzyć w pysk tą zabą.

PS. Twój podpis ma cos wspólnego z silent dragonem??

KRYZYS
11-05-2014, 13:48
wez pogadaj z kolesiem od ktorego ja kupiles!!

KoReXoN
11-05-2014, 14:36
He he ja z tym kolesiem ledwo sie zrozumialem przy zakupie.


Praha.

djtommi
11-05-2014, 15:38
korexon :> mimo ze CIe lubie to i tak CIe opieprze za dawanie polskich zabek, pod ochrona to pod ochrona wkoncu. Znasz moj stosunek do plazow wkoncu.

KoReXoN
11-05-2014, 16:33
hmmm dobrze, że mi przypomniałeś. Ale w sumie jeszcze nie dałem polskiej żabki. Nawet nie mam gdzie jej złapać.

Biber
11-05-2014, 23:39
ehhhhhhh 1 wąż - bananówka :] jak chcesz...
spróbuj z tym co napisał ktoś wyżej: pensetą pamachaj żabką przed pyszczkiem wężyka a jeśli to zawiedzie to może spróbuj przenieść węża do jakiegoś dużego (w miare) plastikowego pojemnika i daj mu tam do niego potencjalny posiłek

Shinigami
12-05-2014, 02:38
a ja sie dolacze do tematu, moja bananowa zjalda zabke, pozniej zabila nastepna ale nei zazyla zjesc bo zabralemi wysmarowalem jej flakami oseska, osesek zostal zjedzony, ale w dalszym ciagu nie chce jesc oseskow, zabki tak, ale nie mam zamiaru polowac wiecej na zabki bo raz ze pod ochrona to 2 to sie mija z celem w ogole. Pozniej zjadl jeszcze oseska bo mialem taka tycia zabke i nie dalo rady oseska posmarowac, wiec przywiazalem nitka zabke do oseska, waz chwycil szybko zabke i chcac nie chcac musial wpierdzielic oseska, ale jak mu macham, bije go samym oseskiem to nie chce zryc. macie jeszcze jakies pomysly?

SPeCTeR
12-05-2014, 04:58
Moje obie bananowki zaczely jesc doiero po 3 mc karmienia przymusowego noworodkami.

Shinigami
12-05-2014, 05:27
powiadasz przymusowo? to mam dylemat, bo narazie waz nie traci na wadze itd. ale nie mam zamiaru go karmic zabami, wiec chyba warto sprobowac przymusowo, chyba ze ktos ma jeszcze jakies pomysly? wsadzanie do malego pudelka na noc, nacinanie oseskow, bicie oseskami nie pomoglo. tylko te nieszczesne zaby.

SPeCTeR
12-05-2014, 05:33
Ja zab nigdy nie podawalem. Moje po dwoch miesiacach nie jedzenia wyraznie schudly, wiec zaczelo sie karmienie przymusowe.
Efekt po 3 mieisacach takiego karmienia jak widac na fotce ;]

Shinigami
12-05-2014, 06:07
hehe, piekna fotka, moj jak chwyci oseska to tez nie chce puscic, tylko problem z tym zeby go chwycil, dajesz zywe oseski czy martwe?

kamil_jankowski
12-05-2014, 07:40
ja też mam podobny problem , też mi nie chce jeść trimek . Mam go 3 tygodnie i jakieś 2 tygodnie temu zjadł 2 średnie żekotki , ale noworodka za żadne skarby tknąć nie chce . Prubowałem go nacinać , smarować żabą i nic . Boje się że tak jak SPeCTeR będe musiał karmić przymusowo :( Narazie nie traci na wadze ale jedna rzecz mnie niepokoi . Jego łuski nie przylegają do ciała tak ładnie jak na tych wszyskich zdjęciach tylko tak bardzo delikatnie odstają i jeszcze na dodatek na całek długości ciała pojawiły mu się takie paski ciemniejsze niż reszta . Czy ro może być jakaś choroba i czy powinienem się tym martwić ? Dodam jeszcze że wilgotność i temperature ma dobrą .

SPeCTeR
12-05-2014, 07:49
Martwe z pesety, albo zywe ok 20 dniowe myszy

SPeCTeR
12-05-2014, 08:12
Paskami sie nie przejmuj. Co do odstajacych lusek, to oze to byc odwodnienie, lub po prostu waz chudnie z braku jedzenia...

OlekL
12-05-2014, 08:12
Mam ten sam problem :( Dałem mojemu żabkę, zszedł na dół do niej ona na niego skoczyla on sie obejrzał i wrócil spowrotem na góre :( Zostawie mu na noc może zje nocą...

MIDO
12-05-2014, 10:14
Mi trimeresurusy tez niechcialy jeść ale po jakims czasie wkoncu zaczely .
Robilem to w tej sposob,ze noworodka dawałem pod lampke aby byl ciepły smarowalem żaba i machałem trimeresuruswi przed pyskiem az wkońcu zaatakował.

Grochu
13-05-2014, 06:14
co do karmienia młodych bananówek, to chciałbgym zanaczyć, że karmienie z asystą, a wręcz przymusowe jest na zachodzie stosowane u większości młodych trimków.
niejedzącym pdoaje się na siłe, z czasem załapują o co chodzi i zaczynają same jeść.

42d3e78f26a4b20d412==