PDA

Zobacz pełną wersję : czy istnieje w hodowlach ...



wert
13-05-2014, 16:18
czy istnieje w hodowlach waz ktory imituje wygladem i zachowaniem rzararake(grzechotnik z ameryki polodniowej) ........cos w stylu weza krolewskiego tylko ze gatunek do ktorego jest podobny to rzararaka.....

goblin
13-05-2014, 16:35
Nie ma węzy podobnych do Żararak :-)

watain
13-05-2014, 16:57
Najbardziej rzararakowata jest rzararaka i niec bardziej rzararakowatego niema, jedyne coś powiedzmy przypominające jadwitego stwora to może troche wąż diademowy ale z tego co wiem on sciemnia ze jest raczej żmiją:)

Pituophis
14-05-2014, 00:04
Przede wszystkim żararaka, a nie rzararaka:)
Niektóre gatunki rodzaju Xenodon mogą nieco przypominać żararaki z desenia barw. Trudno jednak stwierdzić, czy to mimikra, czy tylko przypadkowe podobieństwo wynikające z podobnych warunków środowiska.

MIDO
14-05-2014, 01:30
Wiesz co jesli chodzi Ci o ten fajny kształt głowy jakie maja żararaki i oczy z epileptycznymi źrenicami to nie znajdziesz.Wężę podobne w ubarwieniu znajdziesz takl jak powiedzial pituophis.

Obywatel_Snejk
14-05-2014, 01:35
Xenodon ma nawet angielska nazwe potoczna "False jararaca" :))

wert
14-05-2014, 03:01
bo Austin Stevens w wyprawie do peru(w poszukiwaniu najwiekszego grzechotnika w amerykach) znalazl najpierw zararake a puzniej mlodego weza ktory upodabnia sie do zararak , i kiedy go schwytal jakis konar z drzewa spadl i austin uciekajac przed tym kawalkiem drzewa upuscil tego weza...........czy Xenodon jest jadowity? czy mozna go snalezc w hodowlach?

pozdro wert...dzieki za odpowiedz

Obcy
14-05-2014, 03:05
Austin Stevens to ten co zawsze tak smiesznie skacze zawsze??

goblin
14-05-2014, 03:52
Obcy no to ten psychol co sie rzuca do Amazonki za 5 mtrowymi anakondami :-)

Sojkas
14-05-2014, 04:44
...i zaluje, ze to nie byla 8 metrowa?

watain
14-05-2014, 04:54
pamietam jak go kobra ukąsiła, a ostatnio go słoń pogonił:P

tokaga
14-05-2014, 05:29
Coś jakby zmiana tematu :)
Po mojemu ten "osobnik" jest żałosnym aktorzyna, pokracznie łapie węże (na wizji dziabnoł go chyba Cerastes cerastes i jakaś kobra), mocował się z żółwiem sępim pod wodą i darł się jak stare gacie "moja ręka!!!!", i specjalnie udaje że jest podduszany przez p. siatkowego. To jest program tylko i wyłącznie dla amerykanów. Takie jest moje zdanie...

djtommi
14-05-2014, 05:59
mi tam sie podoba koles nie musi byc super aktorem bo stoi po drugiej stronie obiektywu i jest fotografem, koles jest przyjemny i nie tak nudny jak niektorzy.

Obywatel_Snejk
14-05-2014, 06:54
rozumiem ze to twoje zdanie,ale zeby je zweryfikowac idz do kogos kto ma jadusa (na bank znasz nie jednego ;) ) i niech ci pozwoli wyjac ktoregos z grzeskow, np durissusa, poloz go na podlodze przed soba, kucnij metr od niego, przebieraj grabiami tak,zeby sie waz wk**wail caly czas i grzechotal i czesciowo nie patrzac na niego opowiadaj koledze o ostatnio poznanej dupce :)))
Zobaczymy czy bedzie fajnie.
Uwazam ze jest to drugi po O'Shei ktory umie ladnie i bardzo ekspresyjnie (nie tak ekspersyjnie jak Gucwinscy,co prawda!) pokazywac zwierzeta. A aktorstwo?
Niektore sceny sa tak pokracznie zrobione ze nie moga byc niczym innym jak robieniem jaj a'la Indiana Jones, wiec troche dystansu :)
Zawsze wierzysz wprost we wszystko co widzisz? ;)

Pituophis
14-05-2014, 07:29
Xenodon ma trochę słabych hemotoksyn i uzębienie w zasadzie opistomegadontyczne. Zagrożenie takie jak w przypadku heterodona. Nie spotkałem jeszcze w hodowli.

MIDO
14-05-2014, 08:02
Tak to jest w telewizji,ze niektóre rzeczy robią na pokaz zwłaszcza w tak ogarniętym komercjalizacją kraju jakim są Stany Zjednoczone.Koleś według mnie jest niezbyt ciekawym osobnikiem i to ,że bawi sie w tarzana skaczac po żmije gabonska to o nim świadczy.
Dla sprostowania został ukąszony najpierw przez Bitis peringueyi a następnie przez jakąś Naje ale jaka do dokładnie niepamiętam.Ukąszenie przez Bitis peringueyi zostało spowodowane tylko tym,ze wzioł tego węża w łapy bóg wie po co a Naja ukąsiła go przez jego nieuwage wiec wyszły tylko i wyłacznie jego lekkomyslność itp.

tokaga
14-05-2014, 08:33
No właśnie może to i był Bitisek zbyt dawno to g.... ogladałem ;)
Obywatel_Snejk wyciągałem jaduski (nawet sporo) ale troche oleju we łbie mam. Raz że nie mam, nie miałem i nie będe miał zamiaru rozdrażniać gada bo po co mi to? Dla szpanu? że taki ze mnie chojrak, dwa że nie odrywam wzroku od węża (no a od jaduska szczególnie ;))
Mark O'Shea to zupełnie inna bajka, nawet by mi do głowy nie przyszło żeby porównywać Go właśnie do tego osobnika ;)

wert
14-05-2014, 10:20
ja austina stevensa ogladam dlatego ze pokazuje weze jadowite i ogolnie faune.....a reszte mam w d..... O'shei bardzo lubie ale niestety zadko go puszczaja.....

dzieki za niezmienienie tematu......

Obywatel_Snejk
15-05-2014, 02:22
ja go nie porownuje, tylko mowie za akurat ich dwoch lubie.
Dwa to to ze nieodrywanie oczu jest jak najbardziej sluszne,ale nie zapominaj ze gosc prowadzi program a nie gada do weza.
Uwazam po prostu ze Stevens przekazuje informacje na temat zwierzecia w odroznieniu od np Steva Irwina.
Poza tym to ze zostal ugryziony na wizji...przeciez te programy sa montowane ciete,skladane,mogli to wyciac, tak jak w przypadku Marca O'Shei, ktory w swoim zyciu zarowno jako naukowca-herpetologa i hosta programu dla AP i Discov., zostal ugryziony kilkadziesiat(!!)razy,a to ze nie pokazuja tego? Hmmm....ich wybor, poza tym to jest po prostu ku-przestrodze i tak nalezy to traktowac a nie myslec, ze gosc jest glupim nieudacznikiem bo dal sie ugryzc. Tych zwierzat nie da sie przewidziec a imponowac moze tylko to ze zdecydowali sie to mimo wszystko pokazac w TV, jako ostrzezenie dla coniektorych szpecow z naszego forum, ktorzy "specjalizuja sie w jadusach" :)

42d3e78f26a4b20d412==