PDA

Zobacz pełną wersję : polowe terra dla zboża



Ali
15-05-2014, 12:04
Na wstępie prosze o sensowne wypowiedzi z góry dziękuje.A więc zrobiłem terra dla węża zbożowego na pole(z drewna i siatki aluminiowej) no i chce usłyszec wasze opinie co sadzicie o trzymaniu węża na polu ja widze dużo plusów więć prosze o rady (terrariu mjest w fazie wykończeniowej sadzenie roślin i aranrzacja wnętrza)

goblin
15-05-2014, 12:11
Podaj te + to będe je wszystkie negował :-)

mordd
15-05-2014, 12:33
Ważne żeby nie było minusów, wystarczy że nie będzie gorzej niż w domu. Jak z temperaturą? Zabezpieczyłeś minimalną? Masz do siebie na tyle zaufania, żeby zakładać, że nie zwieje (na zewnątrz domu na pewno jej nie znajdziesz jakby co). Czy zabezpieczyłeś przed wilgocią? Co jeśli decha się wypaczy...... Itd. jednym słowem, nie widzę zalet, ale czemu nie. Pod warunkiem, że nic się złego nie stanie. Napisz jak to rozwiązałeś.

RobertM
15-05-2014, 12:52
Bardzo dobry pomysł, ale wszystko zależy od pomysłu i wykonania. Te projekty, które widziałem były w zasadzie takie same dla jaszczurek jak i dla węży (oraz żółwi, ale u tych oczywiście nie ma potrzeby takich zabezpieczeń przed ucieczką; kształt prostokątnego inspektu od góry otwartego, ściany zwykle ze zbrojonego szkła lub metalowej blachy wkopane na ok. pół metra w ziemię i wysokości co najmniej 80-100 cm (często od spodu, na dnie wybiegu, pod warstwą ziemi wkopana siatka aby zwierzę nie podkopało się- niestety metalowa rdzewieje w ziemi, a plastikową przegryzają gryzonie). Boczne ściany w przypadku węży czy dobrze wspinających się jaszczurek muszą mieć zabezpieczenie, uniemożliwiające wydostanie się w kątach, tam gdzie zbiegają się ściany.
Zbożówki bez problemu żyją w takich terrariach od końca kwietnia do końca września (ale na takie "wychuchane" w terrariach osobniki trzeba uważać i lepiej nieco skrócić okres ich pobytu). Zalety to zwykle nieporównywalna przestrzeń z warunkami domowymi, bezpośrednie promieniowanie słoneczne.
Natomiast ze skromnego opisu wynika, że przygotowałeś nie trwały wybieg, ale coś w rodzaju klatki (?), ale trudno coś powiedzieć jeśli nie bardzo widomo co skonstruowałeś.

RobertM
15-05-2014, 12:55
"Bardzo dobry pomysł, ale wszystko zależy od pomysłu i wykonania". Sorki, wyszło masło maślane. Oczywiście chodzi o dobry pomysł na skonstruowanie (od strony technicznej) tej słusznej moim zdaniem idei, jaką jest trzymanie niektórych gatunków na wolnym powietrzu.

Ali
15-05-2014, 12:58
siatka jest taka iż nawer mlodziutka zbóżówka nie przejdzie z temperatura rozwiązanie jest takie iż pół terra bedzie w nasłonecznionym miejscu drugie pół w cienistym rregulacja temperatury to też zraszanie go o tomperature się nie boje gdyż terra na polu bedzie w godz od 14/15 do 19/20 w zależności od pogody drewno jest zabezpieczone pomalowane lakierem bezbarwnym więc nie zamoknie konstrukcja jest porządna robił mi ją stolarz rośliny dobieram z ogrodnikiem (bede dobierał jeszcze nie wybrane są:) ) . Co do plusów goblin to tak:1 jakas odmiana dla węża 2 swieże powietrze 3 możliwośc poznania świata(w malutkim stopniu=P)4większe terra .

Ali
15-05-2014, 13:06
Robercie tego terra sam nie robie bo byłby jakiś syf a nie terra robie to z ludźmi którzywiedza jak zrobić coś porządnego w swoim fachu :) konstrukcja jest porządna na moje oko cały szkiele jest z ,,beleczek' o grubości 3 cm ,,podłoga" z 4/5 cm drewna więc sie nie rozleci .Rośliny dobiore do warunków jakie w tym terrarium beda panowały (robie to z ogrodnikiem który sie na tym zna) tak więc jestem raczej spokojny . Mordd mój wąż jest ,,leniuchem więc się nie boje że ucieknie :D:P (joke) za miesiąc napisze jak działa nowe terra letnie .Dziękuje że wypowiedzieli się ludzie którzy się znają na tym i cieszą się dużym zaufaniem na forum.

RobertM
15-05-2014, 13:20
Może zdjęcie (?), to by ułatwiło wyrobienie sobie opinii i ewentualnie sformułowanie uwag (konstruktywnych :).

mordd
15-05-2014, 13:34
A nie boisz się nocnych przymrozków późnym latem/jesienią? Bywają niestety... nie dam głowy na ile zahartowanie zwierzaka załatwia ten problem. Może dodatkowo jakieś ogrzewanie awaryjne chociaż na kawałku dna? W lenistwo węża za bardzo nie ufaj :)

Ali
15-05-2014, 13:40
na noc bede je wnosił tak jak pisałem n a dworze bedzie w tych godzninach co powyżej pisane na noc go na polu nie zostawie z3 powodów no 4 1 psy 2 kot 3owady 4 kuny,tchurze i inne zwierzaki

Ali
15-05-2014, 13:57
odnośnie zdjęcia nie mam własnej str internetowej a inaczej na tym forum nie umiem poza tym jest jeszcze w fazie tworzenia (wykanczania) ewentualnie fotke spróbuje w sieci zamieścic za tyg

42d3e78f26a4b20d412==