PDA

Zobacz pełną wersję : Co sądzicie o: boa na allegro



Psalmopoeus
20-05-2014, 06:20
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=56527489

Co wiecie o tym wężu( o tej odmianie)?

goblin
20-05-2014, 06:27
To samo co o zbozówkach :P odmiana recesywna ... gościu ma dług u gabora bo chyba mu niezapłacił za niego :-) przynajmiej tak słyszałem...

Co chcesz konkretnego wiedzieć ??

Psalmopoeus
20-05-2014, 07:20
Recesywna czyli cecha ta jest dziedziczna czyli młode też powinny być takie(oczywiście gdy będziemy mieli osobnika przeciwnej płci).Będą też wychodziły heterozygoty?

Obywatel_Snejk
20-05-2014, 07:23
pod warunkiem ze rzeczywiscie jest dziedziczna...

goblin
20-05-2014, 07:32
Jeżeli jest dziedziczna to przy skrzyzowaniu go z innym anerem uzyskasz młode aner :-)

jeśli z classiciem uzyskasz 100% classic het aner...

Psalmopoeus
20-05-2014, 07:38
Zastanawiam się czy kupić sobie tego węża czy pastel od Adriana ale chyba bardziej jestem przy pastelu.....

Obywatel_Snejk
20-05-2014, 07:44
pastel od Adriana.wypas naprawde ladny zwirz.

goblin
20-05-2014, 12:38
Te drozsze pastele ładniejsze , te najtańsze nic specjalnego...

lada
21-05-2014, 02:05
NO nawet nawet;)

Marcin .P
21-05-2014, 05:44
polecam pastelki :D byłem widziałem i sobie wybrałem :)
Goblin all pastele to pastele nie ważne czy tańsze czy droższe a jak młodziak jest nie zbyt urodziwy to po 4-6 wylinkach może być ładniejszy od tych droższych jak oczywiście się ładnie wybarwi . Oczywiście kilka sztuk z miotu jest kosmos na obecną chwile ale raczej zostaną u adriana :)

Gabor
22-05-2014, 04:48
Witam

W miacie bylo 7 takich ANERY z 21 z polaczenia 2 normalnych samic. Urodzily sie przypadkowo u kolesia w Budapeszcie.Prawdopodobnie byly heterozygotami. Jezeli okaze sie genetyczne a mysle ze raczej tak to mozliwe ze bedzie to nowa odmiana ANERY. Jak dotad weze sa szaro-czarne. Snow moze byc bialy po dziedziczeniu takiego fenotypu wiec projeckt jest swietny.
Jezeli chodzi o Paslele to mozliwe ze po kilku wylinkach beda ladniejsze niz te drozsze ale bardzo w to watpie. Raczej beda szly w kierunku normalnie wygladajacych boa. Niektore Pastele dostaja kolorow z wiekiem np. rozowego. Ta linia tak nie dziala. Z wiekiem do tego co widzicie mozecie dodac kolor zolty, pomaranczowy i efekt koncowy juz mamy. Czesc z tych wezy definitywnie bedzie wygladalo jak ladne normalne. Pastel to ogolem wedlug definicji Ronna redukcja czarnego pigmentu ale sprawa jest bardzo zawiklana na dzien dzisiejszy. Setki a nawet tysiace pasteli sa na rynku i przybieraja przerozne postacie.
Te naprawde ladne Pastele z tej linii sa pomaranczowe w momencie urodzenia!!!AHA. Nie wszystkie z miotu PastelxPastel to Pastele. Moze tak byc ale nie zawsze tak jest. To cecha poligeniczna a laczenie bylo Pastel x Normal dlatego fenotypy moga byc jeszcze bardziej zroznicowane.

Pozdrawiam

Gabor

adsnake
22-05-2014, 16:02
Najszybciej mozna udowodnić te anery poprzez połączenie anery syna z matką!
Boaski wybarwiaja sie do roku czasu więc mam nadzieję,że zółty pigment się nie pojawi-co jest typowe dla anery typ I.

Co do młodych pasteli,to właśnie dzieki mojemu połaczeniu,powstała nowa linia mająca różowe i często bardzo jasne kolory!!!Dowodem tego jest zeszłoroczny samiec mający wzór typowy dla `polskich pasteli` + rózowe kolory,które odziedziczył od OJCA-dla mnie niebedącego wcale normalnym boa-minimalna ilość czarnego pigmentu i łososiowe kolory-jak w definicji!!!Dodatkowo łącząc tego samca w zeszłym sezonie z bardzo bura samica uzyskałem bardzo jasne i czyste boaski,co moga potwierdzic wszyscy Ci co kupili odemnie zeszłoroczne młode!Sam jestem pod wrazeniem jak bardzo sie zmieniły po roku -ich fotki czesto sa umieszczane na forum!
Mniej urodziwe pastele sa tańsza drogą do uzyskania pieknych pasteli!
Tak naprawde pastele to ładne i piekne `normalne boa`,uzyskane droga selektywnych kojarzeń!
Wszystko zależy jaka mamy definicje na daną linie pasteli i dlatego jest ich tak wiele i są tak róznorodne!!!

Gabor
23-05-2014, 13:43
czesc

Tak jest. Najlepiej z matka. Mam nadzieje ze uda sie to szybko zrobic...

Jezeli chodzi o Pastele to wszystko sie zgadza tylko mam watpliwosci co do linii. Czy wyjsciowym materialem jest lososiowy samiec czy Lesna Pastel? ... bo przeciez jak piszesz w zeszlym roku ten samiec kryl buraske a w tym roku Pastel Lesna...

Jezeli chodzi o definicje to jak wszyscy moga sie domyslac panuje w tym wielki chaos. Czasami normalne weze sa nazywane Pastelami a w innych przypadach ladne Pastele sa sprzedawane jako normalne...a juz tragicznie wyglada sprawa z krzyzowkami imp z con con. Tam juz trudno sie polapac co jest co...

Tak czy siak uwazam koniec z koncem ze w miocie Pastel x Pastel nie wszystkie weze nalezy nazywac pastelowe i nie koniecznie dadza w nastepnym pokoleniu cos ladniejszego tym bardziej ze krzyzowane sa 2 niespokrewnione osobniki. Oczywiscie zazwyczaj ladny x ladny daje ladnego.
Poligenicznosc niesie wiele niespodzianek...

Pozdrawiam

Gabor

42d3e78f26a4b20d412==