PDA

Zobacz pełną wersję : rack dla mlecznych



djtommi
21-05-2014, 00:21
no wlasnie moze mi ktos powiedziec jaka wielkosc powinien miec box dla doroslego?? i czym ogrzac?? bo moze ktos to juz zbudowal u nas.

daf
21-05-2014, 01:55
No a ile masz tych mlecznych? Bo jak jednego to jeast to beznadziejny pomysł żeby mieszkał w pojemniku a nie w terrarium.

djtommi
21-05-2014, 02:03
nie chodzi ile mam tylko sie pytam na przyszlosc ;) bo zamierzam kupic kilka.

mordd
21-05-2014, 08:32
Wielkość dla dorosłego oczywiście "największą jak się da...." :) A w praktyce: mniejsze gatunki mam w pojemnikach 80:40 (niecałe 40) a większe 100:50. Grzanie oczywiście najlepsze kablem, lub matami, ale wtedy 1 mata na 1 pojemnik - wychodzi fortuna.... Pyro/greeri/thayeri itd widziałem i w mniejszych pojemnikach, ale to dla właściciela więcej pracy i trudniejsza obsługa, ja wolę spore pudła.

Teraz widzę "dla mlecznych" rozumiem że sinaloae i nic innego - oba podane rozmiary dobre, 80 cm wystarczy im spokojnie, choć jesli masz miejsce....

djtommi
21-05-2014, 09:22
no wlasnie jestem w trakcie projektowania dlatego sie zastanaiwam jak to zrobic moge, mysle ze pojemniki 80x45 bede u mnei w sam raz jesli takie znajde albo uzyje tych 80x40 bo latwiej bedzie znalesc. a no i jak zrobic ogrzewanie bo zmaierzam miec pojemniki wysuwane krotszym bokiem czyli tym 40 cm. i bedize to tak ze 2 pojemniki tak ustawione na 1 pietro wiec jak rozwiazac ogrzewanie kablem?? a wiesz moze jaka wysokosc maja te pojemniki bo ich uzywasz tak??
dzieki za odpowiedz :)

djtommi
21-05-2014, 09:24
bedziesz na spotkaniu w sobote?? bo mozna by pogadac.

mordd
21-05-2014, 09:35
Postaram się być:)
Kabel kładziesz na tylnej ściance regału i w tej samej okolicy końcówkę termostatu nastawiona na temperaturę maksymalną. Kabel najlepiej z małym "nadmiarem" żeby zapewnić maksimum nawet przy spadkach tempratury i najlepszy termostat jaki możesz. Ja mam wersję z utrudnieniem bo zimą w pomieszczeniu mam 12 stopni a latem czasem bardzo wysoką. Ideałem byłoby gdyby temperatura minimalna panowała po prostu w pomieszczeniu, jesli możesz to zastosuj takie rozwiazanie (termostat zewnatrzny na całe pomieszczenie).

djtommi
21-05-2014, 09:45
ja temp. mam stala w pomieszczeniu i wynosi 20-22 st. nie zaobserowoalem raczej wachan nigdy wiec jak bys radzil i jaka moc kabli zastosowac?? jak bedizesz w sobote to tam mi powiesz co o tym myslisz. Kabel ma byc na scianie czy na polkach tak jak jest na zdjeciach w tym temacie o racku dla regiusow( wiesz o czym mowie??)

Biber
21-05-2014, 10:31
daf każdym swoim wpisem starasz sie udowodnić ze jesteś jeszcze większym debilem niż myślałem :D

Co do Twojego pomysłu Tommi to bardzo mi się podoba bo sam trzymam regiusy w racku i sprawdza się to doskonale a do ogrzewania używam taśm grzewczych kupionych chyba na tej stronie: www.bigappleherp.com, a najdrożej wychodzi to że do każdej taśmy idzie jeden dobry termostat (150zł) i kasy to najwięcej kosztuje ale temperature jest regulowana do 0.5 stopnia celcjusza :)

Sojkas
21-05-2014, 13:48
Brales sprzet do Polski, czy jestes "lokalny"?

Biber
21-05-2014, 14:42
przysłał mi kuzyn z USA który go kupował właśnie tam

42d3e78f26a4b20d412==