PDA

Zobacz pełną wersję : Python regius



Scorpio_666
25-05-2014, 12:23
Od jakiegoś czasu posiadam samice pytona królewskiego mierzy ona okolo 90 cm zjada mi wszystko co się rusza i jest w stanie pokonać. Przyjmuje żywy pokarm lecz po obfitym najedzeniu 4 myszkami naraz nie wypróżniała mi się przez 22 dni moim zdaniem jest tu coś nie w porządku poniewarz jak sie wypróżnila to kalu jak na taki pokarm było bardzo mało!!! Jeśli mogę was prosić to pragnął bym się dowiedzić co musze zrobić aby wąż wyprożnial się tak jak inne moje węże czyli 6 dni po zjedzeniu myszki
Z góry dziękuje wszystkim za odpowiedzi i pozdrawiam wszystkich terrarystow z forum

djtommi
25-05-2014, 12:58
opisz lepiej warunki panujace w terrarium

ironkapela
25-05-2014, 13:05
Predkosc wyprozniania sie jest zalezna od predkosci trawienia, a ta znowu zalezna jest od warunkow panujacych w terra. Im cieplej, tym waz szybciej trawi. Jak dla mnie to 22dni to dosyc dlugi okres, wiec jezeli uwazasz ze warunki w terra sa odpowiednie, warto przejsc sie do weta, albo napisac do dr Jarka Zajaczkowskiego. Pozdrawiam

Scorpio_666
25-05-2014, 13:07
wilgotność mam utrzymywana na poziomie około 70% nigdy nie ma czegos takiego aby wąż nie mial dostępu do świerzej wody destylowanej zawsze jest bardzo aktywny i spokojny w kontakcie z czlowiekiem lecz nie ma tego samego z myszkami i wszelka karmówką jest bardzo przepadzisty mogłby jeśc i jeść i jeść ......

POZDRAWIAM

Scorpio_666
25-05-2014, 13:10
zapomnialem o temperaturze w terra jaka panuje to 25 stopni czy coś takiego zależy w jakim miejscu terra al będe zakladał kabelek grzewczy

POZDRAWIAM

sErGiEjOo
25-05-2014, 13:13
25 stopnie dla regiusa to troche mało ja mam temerature u mojej samiczki regiusa 90cm 25 w najchłodniejszy a w najcieplejszym ok 30-31st wiec sam wąz wybiera sobie gdzie chce przebywać !!

Scorpio_666
25-05-2014, 13:14
właśnie że 25 ma tak mniej więcej ale w najcieplejszym miejscu będzie mail napewno więcej w tym przypadku pod żarówką

POZDRAWIAM

ironkapela
25-05-2014, 17:07
Czlowieku!!! Weze nie powinny pic wody destylowanej!! Ani nawet miec z nia cokolwiek wspolnego.

iibell
26-05-2014, 02:01
Od kiedy to daje się wężom wodę destylowaną do picia!Zastanów się co robisz przegotowaną tak ale nigdy destylowaną!A najlepiej jak byś poczytał trochę literatury o żywieniu i zależności czasu trawienia od temperatury w terrarium.To moja uwaga w tym temacie.

Scorpio_666
26-05-2014, 02:41
przepraszam ale woda destylowana w moim slowa znaczeniu jest wodą bez jakiegokolwiek kamienia poniewarz wężomi może się osadzić w nerkach kamień a co za tym idzie to sami wiecie

POZDRAWIAM

ironkapela
26-05-2014, 05:12
Weze powinny miec wode przegotowana, lub wode mineralna niegazowana. Nie zaszkodzi ona wezowi w zaden sposob.

DEXiu
26-05-2014, 08:12
Jak sie boisz że się mu osadzi kamień w nerkach to używaj Calgon :D A tak na poważnie to dla węża najlepsza będzie albo tak jak napisali woda mineralna (ale albo niskomineralizowana albo stołowa) niegazowana, albo tańsza wersja - zwykła woda z kranu odstana i przegotowana (niekoniecznie trzeba stosować oba). W przypadku gdy woda w twoim kranie jest np. bardzo zakamieniona, zachlorowana, albo zanieczyszczona dużą ilością różnego badziewia, to można przepuścić ją przed dobrej jakości filtr (dobrej jakości to nie znaczy taki co produkuje wodę prawie że destylowaną, tylko taki co dobrze oczyszcza ze szkodliwych badziewi i ewentualnie mineralizuje). A wracając nieco do tematu wątku to mam dwie rady: poszukaj dobrze czy nie przeoczyłeś jakiejś kupy - może wężyk się wypróżnił tylko ty nie zauważyłeś, a jeśli nie to rozważ wizytę u weta, albo przynajmniej skontaktuj się z kimś kto zna się na rzeczy.

Scorpio_666
26-05-2014, 14:50
Wysłałem mail do doktora Zajączkowskiego chyba:P

42d3e78f26a4b20d412==