PDA

Zobacz pełną wersję : małe Lampropeltisy



AGAM
27-05-2014, 15:11
które gatunki (podgatunki) Lampropletisów są najmniejsze???

goblin
27-05-2014, 15:52
pyromelany :>

Duszek
28-05-2014, 00:57
Mexicany też są małe ... ale pyromelany mniejsze jednak nieznacznie są ...

SNAKES
28-05-2014, 13:01
Witaj,

najmniejszy jest Lampropeltis triangulum elapsoides.
Dorosłe osobniki rzadko przekraczają 50-55cm.
Bardzo małe również są Lampropeltis triangulum celaenops.
Te osiągają 60-65 cm.

Pozdrawiam

AGAM
28-05-2014, 14:22
SNAKES - a czy któreś z nich są u nas dostępne i jeśli tak to w jakiej cenie?? Rozumiem że jeśli nie to najmniejsze z dostępnych są pyromelany - a która konkretnie??

Saurus
30-05-2014, 14:27
a ja zapytam odrotnie- ktory z podgatunkow L. triangulum jest najwiekszy? Czy L. t. sinaloae sie zalicza do tych wiekszych?:)

DooBop
31-05-2014, 04:55
Tu macie wielkości Lampropeltisów:

http://www.reptileallsorts.com/lampropeltis/Lampropeltis.htm

Saurus
31-05-2014, 07:52
A jeszcze pytanie glownie do SNAKESA- jaka jest twoja opinia nt. trzymania razem Lampropeltisow? Chodzi mi specjalnie o opinie kogos kto ma doswiadczenie, szukajac w archiwum natknalem sie prawie wylacznie na komentarze osob, ktore przeczytaly w opisie, ze nie powinno sie tak robic. Trzymales kiedys jakies razem? Jakie jest wg. ciebie ryzyko, ze przy doroslej parce tych wezy samiec (wiekszy) zje samice?

Grochu
31-05-2014, 08:32
samiec więszy... ?

Saurus
31-05-2014, 08:39
Tak czytalem w jednym z opisow.

Grochu
31-05-2014, 08:49
możliwe... nigdy nie hodowałem lancetogłowów (-;

KST
31-05-2014, 13:06
ja osobiście trzymałem Lampropeltisy zawsze osobno, łączone były tylko na czas godów, znam hodowców, którzy trzymają razem niektóre gatunki, nie radziłbym tego jednak robić z L. getula- to są zdecydowane wężojady, kiedyś miałem od znajomego noworodka boa dusiciela z wrodzonymi wadami budowy, dałem go do L. g. floridana, dosłownie po minucie był atak i zaraz konsumpcja; największy podgatunek L. g. getula do około200cm., L. t. andesiana- do około 180cm.; u Lampropeltisów samce są większe

Saurus
31-05-2014, 13:43
Wiesz, jak to jest z agresja u L. t. sinaloae? Ten gatunek (podgatunek) zamierzam kupic. Lub jesli znajde to cos innego- Elaphe schrencki, ale z tymi to ciezko ;/

KST
31-05-2014, 14:17
między innymi właśnie L. t. sinaloae znajomy trzyma razem i słyszałem o jeszcze innych hodowcach, trzumających ten podgatunek razem, ale opowiadał mi kiedyś ktoś, że przez dobrych kilka lat trzymał razem dwa L. t. s. i po tych kilku latach nagle jeden wąż łyknął drugiego, ja bym raczej nie trzymał razem

DooBop
01-06-2014, 02:18
Ja również trzymałem przez pare lat L.t.sinaloae razem. To były dwa samce, jeden nieznacznie większy od drugiego. Nie było problemów, również podczas karmienia.

Moja rada jest jednak taka - trzymać węże oddzielnie nie tylko tzw. "wężojady". Wszystkie węże które mam obecnie trzymam oddzielnie i jest to najlepsze wyjście i dla węży i dla hodowcy - pełna kontrola żywienia, higieny itp.
Lampropeltisy są na tyle małe i wolno rosnące, że z powodzeniem można je bardzo długo trzymać oddzielnie w plastikowych pudłach bez specjalnych nakładów finansowych, które mogły by być podczas robienia dwóch terrariów dla większych węży trzymanych pojedyńczo.

SNAKES
01-06-2014, 03:05
Witam,

zarówno Lampropeltis triangulum elapsoides jak i Lampropeltis triangulum celaenops są dość trudno dostępne.
Spowodowane jest to głównie trudnością przy odchowie młodych węży (mysi noworodek jest dla nich za dużym pokarmem).

Pyromelany są podobne - właściwie można powiedzieć że najlepsza dla Ciebie będzie ta która najbardziej Ci się podoba :)
Jako maluszki miewają problemy z "zastartowaniem" - czasami potrafią się głodzić przez 2-3 miesiące. Ale jak już zaczną jeść - nie ma problemu.

Jeśli chodzi o trzymanie razem - jestem przeciwnikiem. Sam trzymam wszystkie swoje Lampropeltisy osobno. Byćmoże nic by się nie stało - ale po co ryzykować?

Dodam tylko że Bob Applegate - mój "lampropeltisowy guru" - trzyma z powodzeniem od jakiś 30 lat swoje węże grupami. I miał tylko jeden wypadek kanibalizmu.
Ale to tylko jako przykład - sądzę że w warunkach amatorskich bezpieczniej je trzymać osobno.

Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==