PDA

Zobacz pełną wersję : Czy przeżyje? Leżał w b. wysokiej temperaturze.



octopus
02-06-2014, 07:06
Witam

Potrzebuje szybkiej pomocy i porady. Chodzi o to że zostawiłem węża w szklanym pojemniku na 2-3 godziny, który nagrzał się do ok. 40 stopni lub nawet więcej. Gdy wróciłem wąż leżał nieruchomo lecz oddychał , teraz cały czas leży chociaż reaguje na dotyk. Czy może to być jakiś wstrząs który niebawem mu przejdzie czy też potrzebna mu natychmiastowa pomoc.

Proszę o mozliwie szybką pomoc

Z góry dzięki
octopus

Obcy
02-06-2014, 07:14
nic nie rób daj do takiej temperatury w jakiej powinien byc ( nie do zimniejszej !!) i zeby wode mial.

octopus
02-06-2014, 07:22
jak go nie dotykam to leży cały czas nieruchomo, na ruch nie reaguje wogóle tylko na dotyk, obawiam się że stracił wzrok :( czy to mozliwe

Czy to normalne zachowanie po takim udarze?

Póki co nic nie robie zobacze co będzie dalej

ironkapela
02-06-2014, 07:39
Nie wiem czy to normlane, ale zrob tak jak mowi Obcy!!! Daj go do normalnej temperatury i zeby wode mial. Nie powinno mu sie nic stac, chociaz mozesz skontaktowac sie z Jarkiem Zajaczkowskim i zapytac sie co robi sie w takich sytuacjach.

Grochu
02-06-2014, 08:27
normalka, raczej nie straciłw zroku, jest przegrzany, to normalne, że lezy nieruchomo, gdyż ruch, jak wiadomo, wiąże się z wydzielaniem dodatkowego ciepła... ty jak jes tupał 35-40 stopni do biegasz za piłką, czy siedzisz w cieniu i popijasz chłodne napoje? obniż temperaturę do właściwej i zadbaj o letnią wodę w terrarium, to wystarczy, mozesz mu włożyć do terrarium wilgotny ręcznik.

co to za gatunek?

octopus
02-06-2014, 08:46
to jest Lampropeltis triangulum sinaloe czyli królewski-mleczny, oby, oby, oby nic mu nie było :(

Saurus
02-06-2014, 13:35
Nie krolewski tylko po prostu mleczny. Oby nic mu sie nie stalo.

KaMiL_15
03-06-2014, 02:55
Ja ze swoim getulusem mialem podobna sytuacje tzn. nie ja tylko moj ojciec :] ja wyjechałem a on dał weza z terrarium na balkon - waz lezal jak zdechły ale dał go pod wiatrak i zaraz sie obudził ;]

42d3e78f26a4b20d412==