PDA

Zobacz pełną wersję : Hodowla grzechotnika w Polsce.



Beliar
03-06-2014, 10:16
Ostatnio zastanawiam się czy w Polsce dozwolone jest przetrzymywanie grzechotnika w celach czysto hobbistycznych? Hodowla z tego co wiem jest zabroniona, ale jak sprawa wygląda odnosnie przetrzymywania pojedyńczego osobnika? Gdzie można znaleźć jakiś spis zwierząt niebezpiecznych, których przetrzymywanie jest zabronione? Podobno by grzechotnik nie zaliczał się do tej grupy wycinane są mu gruczoły jadowe, ale nie wiem ile w tym prawdy. Proszę o pomoc osoby, którym temat jest bliżej znany.

KRYZYS
03-06-2014, 10:27
ja wiem ze nie mozna!! hodowla jadusów w polsce jest zabroniona !! jak nie mam racji ktos mnie poprawi :D

MIDO
03-06-2014, 10:46
Tak hodowla węż jadowitych jest zabroniona.Na liscie zwierzat niebezpiecznych sa równierz grzechotniki.Bylo o tym kilka postow juz dawniej.

Beliar
03-06-2014, 13:37
Czy jednak hodowla to to samo co przetrzymywanie, czy hodowla rozumiana w sensie rozrodu jest zabroniona?

Czy nie można posiadać także grzechotnika z wyciętymi gruczołami jadowymi?

Beliar
03-06-2014, 13:41
Dobra zamykam temat, znalazłem te starsze posty. Sorry za ost.

Obcy
03-06-2014, 13:43
nie można bez względu na to czy ma wycięte gruczoły, grzechotke czy hemipenisy to dalej jest grzechotnikiem których HODOWLA JEST ZABRONIONA.

daf
03-06-2014, 14:45
Jest:
-hodowla
-rozród
Jak cos masz na rozród to tam jeszcze chyba jakies papiery z tym są związane. Jak hodowla to jest zwykłe przetrzymywanie. A z grzechotnikiem jest tak jak Obcy nabazgrolił:TO ZAWSZE JEST GRZECHOTNIK.

mordd
04-06-2014, 13:09
Daf: hodowla = rozród! Bez tego czynnika to nie hodowla a chów.

P4w3l
05-06-2014, 08:04
moza dla statystycznego polskiego urzednika nie ma roznicy miedzy chowem a hodowla i w ten sposob powstaje pewna luka bo jak mozna zinterpretowac ktorys tam artykul ktorejs tam ustawy mowioacy że ten kto "poza ogrodami zoologicznymi, placówkami naukowymi prowadzącymi badania nad zwierzętami lub cyrkami utrzymuje lub prowadzi hodowlę zwierząt niebezpiecznych dla życia i zdrowia ludzi, w tym drapieżnych i jadowitych, podlega karze aresztu albo grzywny" ? ;]

Sojkas
06-06-2014, 02:55
"...utrzymuje lub prowadzi hodowle...."
Ustawa jak najbardziej rozroznia hodowle i chow, uzywa jedynie slowa "utrzymywac".
Ciezko tu na inna interpretacje, niz taka, iz zabronione jest posiadania ww zwierzat poza wymienionymi placowkami.

PS> Gdybym chcial hodowac jadusy i mialbym odpowiednie na to srodki finansowe - zalozylbym cyrk. Serio mowie.

P4w3l
06-06-2014, 15:38
ale utrzymuje co...grzechotnika czy hodowle ? ;]

Sojkas
07-06-2014, 03:55
No zgadnij. Z przytoczonego przez Ciebie zdania jednoznacznie wynila.
Slowo "lub" jest kluczowe. Oznacza, iz czasownik "utrzymuje" odnosi sie do "zwierzat" nie "hodowli".

42d3e78f26a4b20d412==