PDA

Zobacz pełną wersję : Terrarium z akwarium?



Morbius
04-06-2014, 12:03
Witam!
Mam pytanie odnośnie terrarium dla dorosłego Boa Constictora (zamierzam niebawem kupić noworodka).
Czy nadawałoby się na nie duże akwarium, odpowiednio dostosowane do tego?
Akwarium ma wymiary 120(długość)/60(szerokość)/70(wysokość), grubość szyby 8mm.
Chodzi mi o to czy nie byłoby problemów z wentylacją, gdybym zamiast górnej pokrywy umieścił metalową siatkę?
Sprawa jest dość pilna.
Proszę o Wasze opinie.

Dambala
04-06-2014, 13:22
NIe nie można tak. Musi być pełna wentylacia. Wystarczy wyciąć boczną szybkę i w niej wyciąć pasek i wkleić na nowo, następnie dziure zalepić siatką i zrobić pokrywe z wentylacią. Tak powstaje szybko i tanio pełna wentylacia :] Ja tak mam przerobione akwa 60/30/30. Tanio, łatwo i szybko ;)

Beliar
05-06-2014, 04:29
Wydaje mi się że takiej wielkości terra dla dorosłego osobnika będzie za małe. Co do wentylacji to z moje doświadczenia wyglądają tak, że trzymam skorpionka cesarskiego w całkowicie zamkniętym byłym akwarium o wymiarach 60x40x30. Pleśń się nie pojawia, wilgotność jest BARDZO duża, dzięki temu zwierzak i roślinki czują się znakomicie. Natomiast w terra z IDEALNĄ wentylacją w którym trzymam ptasznika kędzierzawego pleśń ma się doskonale. Wszystko zależy od tego jakiego podłoża użyjesz i co jeszcze wsadzisz do terrarium (konary itp. bardzo szybko pokrywają się pleśnią bez wentylacji).

Viper_Vp
05-06-2014, 06:40
Witam
Dla doroslego Boaska za male dla malego ok. Mozesz zrobic tak jak piszesz zrob pokrywe z siatka i bedzie ok ja tak zrobilem i mam w nim zbozowke wyrosla super wylinki ma regularnie i nic jej nie jest ma apetyt i dalej rosnie jest zdrowiutka wiec krotko mowiac mozesz tak zrobic.


Pozdrawiam>>>

lewy
05-06-2014, 06:42
niekorzy jak sie boja o wentylacje w takich terra to montuja wiatraczki od kompow.........

Stein
07-06-2014, 22:32
bedzie ok ale ja bym to akwa przerobił na terra , dużo roboty nie ma

watain
08-06-2014, 08:52
mój zbożowy przez całe życie siedzi w akwarium przerobionym na terra z wentylacja tylko u góry i ma sie dobrze, akwariu o które pytasz ma duze rozmiary wiec jeśli siatka bedzie na całej górze to moim zdaniem może tak być.

Morbius
08-06-2014, 17:00
Dziękuję za Wasze porady, na pewno z nich skorzystam.
Jednak będę się starał kierować przede wszystkim dobrem węża, ale też i zerknę do portfela ;)

42d3e78f26a4b20d412==