PDA

Zobacz pełną wersję : Wąż mnie ugryzł. Czy cos mu się stało?



Conqueror
05-06-2014, 11:18
Witam...
Mam pytanie. Podczas karmienia chomikiem mojego wężyka (zbożowy, niecałe 100cm.) przytrzymywałem gryzonia żeby nie pogryzł węża, a wąż tylko jak go zobaczył nie trafił i złapał mój palec. Od razu go puścił i rzucił się na uciekajcego chomika. Zdjęcie w załączniku. Czy mogło mu się coś stać? Mogły mu się żeby wyłamać? (...czy zęby odrastają?)

ps. taki mały wężyk... wcześniej mnie czasami gryzł ale to było odstraszanie.... a nie atak w celu konsumpcji;). Przy okazji niektórzy kiedyś pytali na forum co się stanie jak zbożowy mnie ugryzie... Odpowiedź w załączniku;)

Conqueror
05-06-2014, 11:19
...na tym zdjęciu widać ślady po górnych ząbkach...

Grochu
05-06-2014, 11:25
nawet jak mu się kilka wyłamało (co z resztą jest mało prawdopodobne), to szybko będzie miał nowe...

xav_setherial
05-06-2014, 12:15
do półtorej miesiąca

Viper_Vp
05-06-2014, 12:44
Witam

Jak widac na zdjeciu to raczej tobie cos sie stalo ;) A tak powaznie nic jej nie bedzie.
Miesiac do dwóch i bedzie miala nowe jezeli jakies stracila.

Pozdrawiam>>>

Lucky
05-06-2014, 12:57
jestes pewien ze zadne mikro- ze tak powiem- czasteczki zebow nie zostaly w rankach? wezykowi nic nie bedzie

Grochu
05-06-2014, 13:06
rety, po co tak panikować? jakie mikrocząsteczki zębów? przecież jakby mu ząb w rance został, to by czuł, pozatym bez urazy, ale to rana jak ubarana (-; jak większosć ran po ukąszeniach naszych podopiecznych.

Mareksss
05-06-2014, 13:22
Węże nie zawsze mają udane ataki, to nie oznacza, że ewentualny złamany ząb może spowodować jakąś infekcję, ale według Twojego opisu i zdjęć, nic się nie stało i tak jak poprzednicy uważam, iż jedynym poszkodowanym jesteś Ty. "Do wesela się zagoii" - Spoko - bez zmartwień, ani Panu ani pupilowi nic nie będzie - a co z chomikiem zjedzony?

Conqueror
06-06-2014, 00:52
Zjedzony, zjedzony... Cóż wiem że to nie jest ogromna rana;) (dlatego o siebie się nie martwię). Skoro odrastją te ząbki to dobrze. ....ale sam się zdziwiłem że taki mały wężyk z małym łebkiem może takie "kuku" zrobić;)

42d3e78f26a4b20d412==