PDA

Zobacz pełną wersję : krok po kroku - tło



Ciapek_anolis
18-10-2013, 12:06
. jest to bodajże styropian pokrywany warstwami kleju i posypany piaskiem.Chcialbym sie zapytać w jaki sposób krok po kroku, od momentu kiedy posiadam przyciete i polakierowane płyty osb,nalezy stworzyc takie tło ?

Dominik1
18-10-2013, 14:00
1 naklejasz kawałki płyt stropianu na ścianke klejem.

2 przypalasz ten stropian palnikiem, zpalniczkami, rozgrzanymi prętami, lub dowolną inną metodą

3 następnie kładziesz na to już rozrobioną i przygotowaną zaprawe klejową z dodatkiem pigmentu ...

no i to cała filozofia nic wiecej proste jak budowa cepa

PS kiedyś dawałem na stropian siatki lub taki papier "machę" czy jakoś tak ale pop kilku zrobionych terrariach bez tego dadatku zrozumiałem ,ze jest on zbędny:)

Ciapek_anolis
18-10-2013, 14:25
ok , bardzo dziękuje za porady.Mam jeszcze kilka pytan:
1.Jakiej grubości styropian
2.czym nakladac zaprawe z pigmentem
3.W jaki sposób lepiej zrobić:mając już skręcone terra , czy dopiero po zrobieniu tla poskrecac płyty ze sobą?

DOMINOS
18-10-2013, 18:18
Mój sposób to płyty styropianu które docinasz na wymiar, na nie nakładasz kolejną werstwę składającą sie z kawałków styropianu, po czym wszystko pokrywasz gipsem, a na koniec malujesz nietoksyczną farbą pomieszaną z piaskiem. Dzięki temu masz konstrukcję którą możesz wyjąć w każdej chwili bo nie jest na stałe przytwierdzona do ścian, co u łatwia czyszczenie terra. Fotki ne mejla.
Pozdrawiam Dominos

Weź pajączka w swe ramiączka...

Dominik1
18-10-2013, 18:35
Stropian ma mieć taką grubość zebyś mógł zrobić odpowiedni profil ścianki tj. urzyważ takich grubości stropianu jakich chcesz i możesz je kłaść po kilka warst w zależności czy chcesz zrobić w jakimś miejscu bardziej bądz mniej odstający element ścianki

Zaprawe zawsze i tylko i wyłoncznie nanosze rękoma (+ gumowe rękawice) dodatkowo dla uzyskania lepszej struktóry urzywam pędzla lub szmatki

Wydaje mi się ze moja metoda jest lepsza w działaniu jak masz już podstawowe elementy terrarium skręcone ze soba.

TOXYN
19-10-2013, 07:08
ja też właśnei robię tło ze steropianu ale nie piszę jak bo jeszcze nie wiem czy mi coś z tego wyjdzie%-)

Ciapek_anolis
19-10-2013, 14:59
ok , dzieki za pomoc. a w przypadku techniki którą opisał dominik1 , jak zrobic żeby tez piasek był?

42d3e78f26a4b20d412==