PDA

Zobacz pełną wersję : eryx



wezyki
06-06-2014, 14:09
witam
nie wiem jak karmic mojego eryxa
daje mu male myszki, nic
daje noworodka szczurzego nic
waz jest juz podrosniety
4.VI waga 34 gramy
22 VII waga 33 gramy

sprubuje jeszcze nowordakami mysimi

czy powinienem sie juz zaczac martwic??

Pituophis
06-06-2014, 15:09
Nie martwić się. U mnie kiedyś samiec nie jadł od lutego do grudnia, innym razem noworodki po dwóch karmieniach zrobiły sobie ponad półroczny post. Jeśli brak innych nietypowych objawów to nie ma powodu do obaw.
Nie masz Eryxa, tylko Gongylophis colubrinus colubrinus, jeśli zdjęcie z Twqojej strony przedstawia hodowanego przez Ciebie osobnika:)

wezyki
07-06-2014, 01:46
dzieki wiedzialem, ze na Ciebie moge liczyc
no brak jest innych objawow waz jest aktywny, widac tylko, ze sie wyprozil bo "na oko" jest jakby chudszy ale waga pokazuje, ze niewiele.

mam pytanie jak karmisz swoje eryxy??

wpuszczasz mysz na pasek jak weze sa w podlozu i czekasz czy wyjmujesz je na powierzchnie czy moze wyjmujesz do osobnego pojemika bez podloza

ja z noworodkeim probowalem wszystkiego i nic

Pituophis
07-06-2014, 07:42
Ja mam Gongylophis colubrinus colubrinus, to co i Ty:)
Od kiedy masz tego osobnika i gdzie go kupiłeś? Czy już zjadł u Ciebie cokolwiek?
Ja daję bezpośrednio do terrarium na noc, przy młodych często wymieniam rano noworodki na świeże, te niezjedzone w nocy wracają do mamusi:) Moje strzelce zwykle zjadają zdobycz po kilku godzinach od włożenia do terrarium, chyba że są bardzo głodne. Nie należy stresować węży grzebaniem w terrarium, przekładaniem do osobnych pojemników. Wtedy na pewno nie będą jeść.

zygfryd
30-06-2014, 02:22
Pituophis z twoja ostatnia wypowiedzial sie nie zgodze.
Moja zbozowa obojetnie gdzie bym nie dal noworodka i tak go wytropi i zje :>
wyprobowane !!!

zygfryd
30-06-2014, 02:24
Zebys zle nie zrozumial, ze chowam noworodka w domu i puszczam na swawole weza po domu -_-
Poprostu jesli w pudeleczku mam myszke waz bez problemu wejdzie do niego i wlasnie w tym miejscu ja zje nie ma z tym problemu.

Pituophis
30-06-2014, 04:01
Ale strzelec to nie zbożowa:). Moje inne też jedzą wszędzie.

zygfryd
02-07-2014, 13:00
;=)

42d3e78f26a4b20d412==