PDA

Zobacz pełną wersję : Elaphe carinata



dr1zzt
17-06-2014, 05:54
Chcialem sie upewnic... Czy rzeczywiscie z mizerniutkich kolorow mlodzika zmienia ubarwienie na taki piekny czarno-zolty wraz z wiekiem? Od ktorego miesiaca zycia mozna zobaczyc wyrazna zmiane w ubarwieniu?

phenix
17-06-2014, 10:03
dobrze ze ktos poruszyl temat tego weza mnie interesuje troche wiecej informacji na jego temat. podeslijcie jakas strone z opisem najlepiej polish.
terrarystyka nie chodzi

pozdrawiam

etina
19-06-2014, 04:53
witam!

Mam samczyka carinatki (zeszloroczny) jak narazie przeszedl u mnie 2 wylinki i z kazda pojawia sie ladniejszy ubarwienie. Z tego co wiem to takie ubarwienie czarno zolte na calym wezu pojawi sie miedzy 2 a 3 rokiem zycia( moge sie mylic ) . To takie brzydkie kaczatko , ktore z wiekiem bedzie coraz ladniejsze;)

pozdrawiam serdecznie

Roksana

Morbius
19-06-2014, 07:09
Gdzieś w necie widziałem stronkę z opisem tego gatunku, po polsku oczywiście.
Nie wiem jak jest z jego ubarwieniem, ale zapamiętałem inne ciekawe informacje o nim ;)
Jest to podobno wąż dość mocno kąśliwy, płochliwy i przestraszony potrafi wydzielić nieprzyjemną woń, stąd też jego polska nazwa (chyba nieoficjalna), wąż śmierdziel :)
Info te pochodzi ze strony, o której wspomniałem. Postaram się ją znaleźć i wtedy podam linka.

Obcy
19-06-2014, 07:34
wąż śmierdziel?

Morbius
19-06-2014, 07:48
Taką nazwę znalazłem gdzieś w internecie :)
Nie wiem jaka jest jej geneza i autentyczność, ale na coś takiego się natrafiłem ze 3 miesiące temu.
Właśnie szukam tej strony, jak ją znajdę to od razu podam adres.

tokaga
19-06-2014, 09:02
Jedna z niemieckich nazw to Stinknatter, geneza tych nazw jest taka że poddenerwowany wydziela dość intensywny smrut, ale przecież wiele gatunków stosuje taką obrone. Lepiej posługiwać się starą, dobrą łaciną.

etina
19-06-2014, 09:44
Tak.... moj przy wyciaganiu z terra nie kasa ale uderza zamknietym pyskiem w reke (dosyc czesto to robi) . Gdy juz uderzy pyskiem to ucieka na pewna odleglos i udaje ze jest grzechotnikiem:) (energicznie uderza koncowka ogona o podloze co daje odglos podobny do grzechotania). Elaphe carinata nie nalezy do spokojnych wezy, dozyc nerwowy jest.. ale za to cudownie poluje( mysz nie ma najmniejszych szans... :D raz nawet w ''locie'' zlapal mysz) . Raz zadarzylo sie , ze zesmrodzil mi sie na rekach:D wtedy wystarczy umyc rece i po klopocie:)

pozdrawiam Roksana

Vivien
20-06-2014, 03:17
Taka nazwa była również oficjalnie podana w wiwarium w łódzkim zoo. Przyznam, że pięknie był ubarwiony. Niestety już go nie ma na ekspozycji :(

mordd
23-06-2014, 10:35
Faktycznie to dość pobudliwy gatunek i moje oba gryzą przy próbie łapania, juź na ręku się uspokajają i daje się nad nimi zapanować. Za to obserwacje są nieprzeciętne bo po terrarium porusza się błyskawicznie, nie tylko w czasie polowania - dla tego warto mu zapewnić dużo miejsca i urozmaicony wystrój pojemnika. Karmienie przypomina sceny z "Jurassic Park" :) No i faktycznie z wiekiem są coraz piękniejsze.

42d3e78f26a4b20d412==