PDA

Zobacz pełną wersję : Czy króliki lubią robic to od tyłu? ;)



Evoker
29-06-2014, 03:59
Tocząc boje o możliwie intensywne karmienie swoich regiusów naszła mnie pewna refleksja zwiazana z podawaniem królików.
A mianowicie, wszystkie moje dorosłe osobniki, niezależnie od płci i ich typowych grymasów żywieniowych (jedzą wszystko lub np. tylko myszy) wszystkie bez zastanowienia pobierają młode króliki (rzeźne lub miniaturki, owłosione, 25-30cm).

Ich reakcja na króliki zaskoczyła mnie o tyle, że np. osobnik od 3 lat pobierający wyłącznie myszy (ma teraz 5 lat, pierwsze 2 lata jadł wszystko), corocznie robiący sobie posty 5-7 miesięcy, na zapach królika od razu przystępuje do stołu.
Inne bazujące głównie na szczurach miewają kaprysy i nie chcą proponowanych szczurów.
Podanie królika zmienia ich nastawienie i chęc bliskiego kontaktu z futrzakiem ;)

Proponuję dla wszystkich posiadaczy regiusów (min. 3 lata i PONAD 100cm) będących kapryśnymi bądź trwałymi niejadkami podanie żywego małego królika.

Obcy
29-06-2014, 05:04
dziwisz sie :> króilika to i ja bym zjadł a szczura czy myszy nie bardzo :)

Redtail_Boa
29-06-2014, 05:41
Evoker, jaki jest najwiekszy twoj regius i w jakim jest one wieku ?
do ilu lat regiusy rosna na długosc ? bo moj regius ma 2 lata i mierzy 125 cm ale ostatnio zauwazylem ze tak jakby juz nie rosł, po za tym w zimie nic nie jadl przez 3 miechy - ale teraz jest wporzadku, wcina co tydzien szczurka :))

mordd
29-06-2014, 05:53
A jak wygląda kwestia podawania noworodków króliczych? Te są dość małe więc dla młodszych węży i łatwiejsze do zdobycia (dla mnie). Testowane?

TylerPL
29-06-2014, 08:25
Na krolika dla mojego Regiusa to na razie za wczesnie, ale jesli chodzi o przerwanie glodowki naszego podopiecznego to mnie sie to udalo za pomoca myszoskoczka. Swoja droga taki myszoskoczek to bardzo przyjemne zwierze - nawet sie z nim troche bawilem zanim go skarmilem...

brevis
29-06-2014, 08:41
TylerPL napisał(a):
''Swoja droga taki myszoskoczek to bardzo przyjemne zwierze - nawet sie z nim
troche bawilem zanim go skarmilem...''

No to ja już wiem dlaczego ten póżniejszy post o bawiniu się karmówką:P

TylerPL
29-06-2014, 09:53
No wlasnie tak pomyslalem ze to byl by ciekawy temat... :)

Fryzjer
29-06-2014, 11:08
hehe ja dostalem miech temu 2 takie kroliki i wypuscilem je na podworko od tego czasu zlapac ich nie moge zyja sobie pies haski je tylko goni bo kot juz im dal spokoj :D

Evoker
30-06-2014, 14:59
Redtail_Boa - mam kilka osobników w różnym wieku i rozmiarze :) największe 130cm i 2.5kg wagi.
Węże rosną całe życie, im starsze tym wolniej. Tak jak z wylinkami, co ma bezpośrecni związek.

Mordd - noworodków nie podawałem więc nie wiem. Regiusy lubią żywe, a najlepiej żeby się jeszcze ruszało i maiło ten 'futrzany aromat'.

42d3e78f26a4b20d412==