PDA

Zobacz pełną wersję : Czerwonolicy Intruz



Łukasz Ujma
11-07-2011, 06:00
Jeżeli masz potwierdzone i sprawdzone osobiście informacje o zimowaniu żółwi czerwonolicych w Polsce proszę daj mi znać. Zastanów sie jednak czy są to pewne informacje, nie podobno czy słyszałem czy ktoś mi mówił, tylko sam byłem widziałem. Jeżeli twój żółw zimuje regularnie w oczku wodnym to jest to koronny i besprzeczny dowód i takiego szukałbym najchętniej. Inne też sie przydadzą, rozglądajcie sie wokół siebie i zdawajcie raporty z pojawienia sie intruzów w środowisku naturalnym. Druga ważna sprawa i chyba jeszcze trudniejsza do potwierdzenia to wyprowadzenie udanego lęgu przez żółwie czerwonolice w Polsce. Jeżeli ktoś posiada informacje z tego zakresu proszę o ich zamieszczenie na forum lub kontakt newluki@poczta.onet.pl . Oceńmy razem zagrożenie, czy nasi pupile zaśmiecają nasz kraj czy ginom przy pierwszym zimowaniu.

Fryta
12-07-2011, 15:46
Zoo Chorzów. tam przezimowały.

Arrow
13-07-2011, 00:27
normlanie zimuja, jesli znajda dobre warunki i beda w dobrej kondycji, to zowie powyzej 10 cm napewno przezimuja w nasyzm klimacie

Łukasz U.
13-07-2011, 05:46
Arrow ja też tak słyszałem tylko nie wiem czy zwróciłeś uwagę nie interesują mnie niczyje opinie czy plotki, a jedynie fakty suche i bezstronne. Tak zimują tu i tu. Nie nie zimują bo mój w oczku wodnym zdechł. to są fakty. Mimo wszystko dzięki za opinie.

Łukasz U.
13-07-2011, 05:48
Dzięki ja też to w Chorzowie zauważyłem. Dzięki

egro44
05-08-2011, 02:10
Moje żółwice czerwonolice (siostry) mają po 24 lata. Latem pływają w basenie na działce - do pierwszych przygruntowych przymrozków. Nie odważyłam sie nigdy zostawić ich w oczku (1,5 m głębokości), pomimo tego, że spokojnie zimują w nim karasie (tylko nasze krajowe - ozdobne nie).
Udalo mi sie dochować potomstwa. Zdrowo rosną dwa żółwie - córki jednej z samic. Jeżeli chcesz znać szczegóły mogę odpisać (list będzie trochę dłuższy :)).
Pozdrawiam.

42d3e78f26a4b20d412==