PDA

Zobacz pełną wersję : Jakiego zółwia ?



mili
16-07-2011, 03:09
Chciałabym kupic zolwika. Nie wiem jaki gatunek był by odpowiedni. Mam akwarium po rybkach 50x25x25 z swietlówką zamocowaną na gorze akwarium. Jaki gatunek był by odpowiedni do tego akwarium? Zalezy mi na niewielkim żółwiku. Moge mu poświęcić raczej dużo czasu, ale żeby nie zabierał mi połowy dnia. Czym trzeba go karmic i czy trzymac parke czy osobno? Jakie warunki trzeba mu zapewnic ? Prosze pomozcie mi wybrac odpowiedni gatunek, najlepiej gdyby to byl zolw wodny, ale rowinez bede sie cieszyc z lądowego.

Arrow
16-07-2011, 03:15
z malych to np. zółwik malowany

mili
16-07-2011, 04:06
A co to za żółw ? nigdy o takim nie słyszałam...

Edi
16-07-2011, 14:16
Witam
Hmmm,żółwik malowany(Chrysemys picta) nie jest zbyt popularnym w hodowli żółwiem(trudno dostępny),i nie wiem czy nadaje się dla początkującego(?).Z najbardziej popularnych żółwi(czyli: lądowe;stepowy i gecki a wodne: czerwonolicy) wszystkie osiągają dość duże rozmiary,chyba zbyt duże jak na wymiary tego akwarium.
Pozdrawiam

Łukasz U.
18-07-2011, 03:50
Do tak małego akwarium nie polecę ci żadnego żółwia. Po prostu on z tego akwarium wyrośnie. Ponadto, akwarium po rybkach tz znudziły sie i zdechły czy tylko zdechły. Nie chce cie zniechęcać ale z twojej wypowiedzi nie bije entzjazmem. Zastanów sie czy napewno chcesz mieć żółwia czy tyklo ciekawie zagospodarowe teraz puste akwarium. Żółw to nie zabawka, to żywe stwożenie które pożyje z tobą kilkadziesiąt lat, niebędzie sie go łatwo pozbyć jak sie znudzi. Kupić żółwia łatwo ale co dalej zastanów sie to decyzja być może na całe życie, szczególnie dla żółwia i on wolałby aby to jego życie było raczej dłuższe niż krutsze. Dlatego zalecam następującą kolejność poszukaj po necie witryn o żółwiach, możesz zacząć od tej, poczytaj o różnych gatunkach, zastanów sie który by ci najbardziej odpowiadał, wtedy zapytaj na forum "Chce żółwia takiego albo takiego nie nam doświadczenia którego radzicie". Wtedy napewno chetnie pomożemy, ale dobieranie na siłe żółwia do pustego zbiornika w którym coś powinno pływać nie wydaje mi sie dobrym pomysłem. Najpierw wiedza poten zbiornik na końcu zwierze taką kolejność zochowój.

egro44
08-08-2011, 06:22
Mili!
Nie kupuj żadnego żółwika!. Ze ślicznych malutkich zielonych żółwików szybko wyrastają duże, żarłoczne i śmierdzące prosiaki.
Kup sobie traszkę.

mateotychy
30-09-2011, 11:39
nie kupuj traszki bo to też świnia

mateotychy
30-09-2011, 11:40
nie kupuj traszki bo to też świnia

mateotychy
30-09-2011, 11:42
masz troche małe akwarium ale ma twoim miejscu kupilbym jakas mala jaszczurke:)

Double
27-03-2012, 09:45
mala jaszczurke w takim zyklym malym kawarium? o barbarzyncy. nie widzicie ze Mili nie zna sie na zolwiach, co to tu dopiero proponowac jaszczurke, jedno z najtrudnijeszych zwierzat?

42d3e78f26a4b20d412==