PDA

Zobacz pełną wersję : akwaterrarium dla ozdobnych pilne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



kato
20-07-2011, 07:16
zamirzam zrobić akwaterrarium zwracam sie do was w kwestii dekoracj bo reszte mam zaplanowaną chciałbym żeby to wyglądało jak najbardziej naturalnie i stanowiło ozdobe mieszkania a wszystkie składniki były naturalne np sklejona wyspa z kamieni płaskich i jakoś umocowan wody bedzie na około 30 cm ponieważ bedą tam jeszcze ryby czekam na wszelkie sugestie jakie kleje używać co jest najlepsze najbardziej zadowoliły by mnie zdjecuia waszych terrari prosze o wszystkie rady jakie mogły by mi pomóc unikam połejk z szyb wszystko ma wygladać jak wyrawan kawałek świata z natury

pozdrawiam wszystkich hodowców
tomasz

Łukasz U.
01-08-2011, 05:57
Jeżeli to wciąż aktualne to podaj dokładniej jakie żółwie ozdobne konkretnie będziesz posiadał. Żółwie ozdobne to grupa gatunków, wymien konkretny.

piotr
15-08-2011, 01:23
No dobra ale co w tym pilnego?

P.

domel
12-10-2011, 03:36
Ja własnie zamierzam budowę akwaterrarium dla czerwonolicy więc opiszę Ci mój projekt. Mam akwarium szklane długość 80 cm. zamierzam powklejać pomiędzy "długie" ściany przegrody o zmniejszającej się wysokości, tak aby po wypełnieniu żwirem przestrzeni pomiędzy nimi, uzyskać mniej więcej łagodnie opadające dno. Spróbuję to narysować w Word'zie. W najwyższej części położe płaski dość duży kamień taj, aby miały się gdzie wygrzewać.
p.s. narysowałem ale nieładnie bo nie potrafię. w tylnej części umieszczę konar w ten sposób by mogły na niego wejść. ponad terrarium zawieszę półkę z podłużną w której posadzę trzykrotke
Pozdrawiam
domel

Patrykowski
02-11-2011, 15:47
Jesli chodzi o akwaterrarium, to Mialem cos takiego, ale moje pupile nadzwyczajnie sobie radzily z eliminowaniem innych mieszkancow. Najpierw z okolo 45 szt. roznych gatownkow ryb, Gubiki, mieczyki, molinezje, brzanki, danie, sumy, glonojady, neonki i wiele innych ostaly mie sie 3, Glonajad, ktory swietnie zaadoptowal sie, wszedl nawet w symbioze z gadami, i czysci im skorupy do dzisiaj na jakies 20cm. Mieczyk i kirysek.... wszystkie inne poszly w przeciagu jakis 2 tyg. Przez pewnien casa zaprzestalem razybiania zbiornika, ale po jakims czasei zaczolem od dani malabarskich, prengowanych, sumow i tak powoli udalo mi sie doprowadzic do chodowli jakis 60, czy 80 rub. zalozylem nawet kotnik dla gubikow i byl okres ze zaczolem sie martwic co bede robil z rybami ale znowu wystarczylo jakies 2 tygodnie i zostalo mi 7 ryb, 2 glonojady, 2 kiryski i 3 gubiki. Wiec ze wzgledu na koszty( np. za sumy rekinie placilem po 8zl. a pierwszy poszedl po jakis 15 minutach, wedlug mnie najgupsza ryba), zarybilem soje terarium narybkiem polskiego karasia i poki co ma sie dobrze. Smakuja tak samo jak tamte, ale za 60sztuk, placilem jakies 15zl. Wiec kalkulowalo mi sie..... ze 120, naranie zostalo jakies 80, Moze nie sa tak pieknie ubarwione jak ryby akwariowe, ale i tak robia wspaniale wrazenie gdy wybiora sie calym stadem na rzer.....
Pozdrawiam , napisz jak to jest u Ciebie z Tymi rybami.....
Pa-Pa-Patrykowski

42d3e78f26a4b20d412==