PDA

Zobacz pełną wersję : Sen zimowt



Bodek
21-07-2011, 03:48
Czesc miłosnikom ŻÓŁWI.Mam żółwia stepowego od 2 miesięcy i niewiem czy Ona szykuje się do snu czy jest chora.Spi przez pół dnia,jest mało ruchliwa,mało je.Bardzo drapie w doniczke ,boje się że zetrze sobie pazurki i będzie miała rany.Co z tym zrobic?

Edi
21-07-2011, 08:06
Witam
Moje żółwie potrafią nieraz przespać cały tydzień.Myślę,że to normalne,jeśli żółw ma zapewnione odpowiednie warunki(czyli OGRZEWANIE,jedzenie,był przebadany przez weterynarza);wtedy wyklucza to możliwą chorobę.Co tydzień jednak,niezależnie czy żółw śpi cały czas czy nie,dobrze jest robić im ciepłe kąpiele.To poprawia ich samopoczucie,pozwala się wypróżnić w razie problemów.
Pozdrawiam

Renia
23-07-2011, 06:57
Napisz coś więcej o warunkach w jakich ja trzymasz i czym ja karmisz.
Jeśli chodzi o drapanie, to moze się nudzi, albo ma mało miejsca.
Moje przestały "chrobotac", jak dostały wielki obszar dla siebie i głębokie podłoze, w którym Diesella moze się wygodnie zagrzebac.
R.

Bodek
26-07-2011, 05:59
Czesc.Moje terrarium moze narazie nie jest zbyt okazałe ale pracóje nad nim.Chce je powiękrzyc i urojzmacić teren np.(kamienje)jest troche ubogie ale to zmienje.Ostatnio zaczeła jeść biały serek dotej pory chcjała jeść tylko sałate.Odkąd zaczeła jeść biały ser staram się go z czymś zmieszać(marchewka,jabłko,banan).Czym karmicie swoje żółwie.Pozdrawiam.

Renia
03-08-2011, 13:30
Gotowe granulowane jedzonko o nazwie Biorept. Do kupienia w sklepach zoo (takich w miarę niezłych). Czuc je ryba, a moje żółwie to uwielbiaja. No i ładnie po tym rosna.
Pozdrawiam.
R.

Marysia
03-08-2011, 13:54
Jak mialam zolwia, to na biorept nawet nie chcial spojrzec:)))

42d3e78f26a4b20d412==