PDA

Zobacz pełną wersję : Zimowanie Żółwi czerwonolicych



Szymon_czarodziej
15-08-2011, 08:11
Temat już był poruszany ale nie pod tym kątem go rozpatrywano. Mnie interesuje jakie warunki musi mieć żółw czerwonolicy żeby przezimować w naszym klimacie. Mam 2 sztuki które dostałem od hodowcy, który nie miał już miejsca by je trzymać. Zółwie są dorosłe (ok 25 cm dł pancerza), z moich obserwacji wynika, że są to samice. Postanowiłem, że lato spędzą w stawiku ogrodowym i całkiem dobrze im tam sie powodzi, same zdobywają pożywienie (wykosiły prawie wszystkie rośliny wodne). Stawik jest zamieszkały całorocznie przez ryby (3 kilogramowy karp koi, 2 jesiotry zachodnie dł 60 cm, ok 5 karasi ozdobnych). Ma powierzchnie ok 5 m3 i głębokość 1,7 m. Dno jest wysypane docelowo żwirem, ale podejrzewam, że jest tam też sporo mułu (dawno nie było sprzątane podłoże, podłoże samo sobie żyje). W każdej chwili mam lokum aby je przezimować w warunkach kontrolowanych, zastanawiam sie jednak, czy jest to konieczne.
Prosze o jakieś podpowiedzi.

Pozdrawiam Szymon

egro 44
17-08-2011, 03:55
Proponuję zrobić eksperyment na razie na jednym.
Tak w ogóle to jestem przeciwna.
Pozdrawiam.

dr Robert
09-09-2011, 15:44
Z tego co pamiętam chyba w zoo Chorzów z 10 wypuszczonych, 9 przeżyło pierwszą zimę.

Kame Leon
01-12-2011, 06:39
Witaj
mam podobna sytuacje tzn. 3 czerwonoilce ok 30 cm Mam tez staw, tez z rybami i zastanawialem sie na tym co Ty.Powiedz co zrobiles zeby nie uciekly?Ogrodzoles staw - napisz. Ja trzymam je w akwarium kiedys mialy raj a teraz to jakby siedzialy 3 osoby w jednym pokoju:( Boje sie jednak dawac je do stawu bo zimy ostatnio srogie i siedza w akwa,
pozdrawiam
Kame Leon

42d3e78f26a4b20d412==