PDA

Zobacz pełną wersję : do specjalisty!!!agresywny samiec



Beata
16-08-2011, 04:18
mam samca żółwia stepowego ok. 8-10 lat. od dwóch lat próbuje nim pokryć dwie dojrzałe już samice, ale on jest bardziej zainteresowany gryzieniem ich niż kopulacją...wiem że zaloty żółwi są brutalne ale raz jak go dopuściłam to mało nie zagryzł jednej z samic.Agresywny stał sie od kiedy uciekł na działce i przrz dwa tygodnie chodził po okolicy. Byłam z tym u weterynarza ale on mowi ze to normalne proszę o radę prawdziwego hodowcę żółwi z sukcesami hodowlanymi!!!!!

egro 44
18-08-2011, 02:30
Zaloty żółwi są bardzo brutalne. Lepiej sprawa wygląda na dużej przestrzeni, gdy samica może zniknąć adoratorowi z oczu np. za krzakiem lub kamieniem. Zdecydowanie źle w domu - u mnie są trzymane osobno bo w czsie nieprzerwanie trwających zalotów dochodzi nawet do poranienia powiek (wiesz o czym piszę - o buzi-buzi w pyszczek na sposób żółwi).
Pozdrawiam.

Patrykus
24-08-2011, 08:29
u mnie też były zaloty ale to odbywało się trochę inaczej....
Samiec od tyły wchodził na skorupę. Jedyne co robił to otwierał buzię.
Słychać było pisk, samica uciekała, a samiec ją gonił....tak było z 5 razy, ale mam za małe i nie zimowane żółwie dlatego nie było jajeczek :-).

Zazula
06-11-2011, 15:35
Witam

1,5 miesiaca temu kupilam samca dla mojej zolwiczki. Ostatnio zauwazylam ze z poczatku delikatne gryzienie zmienilo sie dosc brutalne, lacznie z nadszarpnieta powieka samicy. Jak dlugo powinnam trzymac zolwie razem, moze jak samiec stanie sie zbyt brutalny [zacznie powaznie ranic samice] powinnam je rozdzielic. Chce jak najmniej ingerowac w zycie zolwi wiec prosze o rade.

42d3e78f26a4b20d412==