PDA

Zobacz pełną wersję : ZOLWIE TEZ PIJA



Sylwia
25-08-2011, 15:32
Pewnie powiecie, ze sie wymadrzam, i ze wszyscy o tym wiedza, ale zaryzykuje i przypomne wszystkim, ze ZOLWIE PIJA. Czesto slysze, ze wystarczaja im soczystE owoce. Nie prawa. Postawcie im mala miseczke z woda a zobaczycie jak sie do niej przyssaja. Pisze to oczywiscie dla tych, ktorzy o tym nie wiedza. Jestem pewna jednak, ze nie ma ich wielu.
Sylwia

ukar
25-08-2011, 16:34
A czy wystarczy jak sie napiją w trakcie kompieli raz w tygodniu????

Edi
26-08-2011, 14:07
Witam
Właśnie.Bo moje,jak im wstawiłem pojemniczek z wodą(stabilny-nie mogły go przewrócić i odpowiednio płytki) to w ogóle do niego nie podeszły.Bały się go.
Pozdrawiam

Sylwia
26-08-2011, 14:44
To oczywiste. Musza sie do tego przyzwyczaic.najpierw beda sie moczyc, potem naucza sie pic. Troche cierpliwosci. Wode jednak nalezy zmieniac codziennie, bo miseczka moze im tez sluzyc jako ubikacja. Swintuchy!

Foxtrott
28-08-2011, 09:13
ja mam żółwia stepowego od 8 lat i nigdy nie dawałem mu pić.
rośne dobrze, jest zdrowy i zadowolony!
nie chcę podważać niczyjego autorytetu, ale bez dodatkowej wody żółwie też mogą żyć(przynajmniej stepowe).

pozdrawiam

dr Robert
28-08-2011, 09:17
Niestety nie ma czym się chwalić. Woda w pojemniku to podstawa, nawet dla najbardziej pustynnego zwierzaka. Czasem piją a czasem się tylko moczą w wodzie. To czy piją dużo zależy od diety, ale niezależnie od niej nie należy ich tego pozbawiać.

Jasiu_
31-08-2011, 13:14
cze
moj zawiasowy jak sie przyssie do wody w basenie totrudno go od jej oderwac:) jego rekrd w dlugosi piacxia wody niprzerwanie to chyba3minuty:)

egro 44
01-09-2011, 00:50
To nie jest chwalenie sie tylko stwierdzenie faktu! Moje żółwie stepowe nigdy nie wykazywały najmniejszego zainteresowania jakimkolwiek piciem, w przeciwieństwie do iberyjskich, które czasami lubią sobie popić (dostają picie "na zawołanie").
Pozdrawiam.

Jasiu_
03-09-2011, 15:35
no moj grecki tez niechce pic wraz stepowymi ... u mnie tylko zawiacowwy pije:)

kazan
03-09-2011, 17:03
wiem sams ie przekonalem, ale to jest najlepsze ze moj bardziej woli pic Jurajska gazowana !!!!! Sylwia napisał(a):

PIT
11-11-2011, 12:25
Ja hoduję zółwia stepowego od ponad 10 lat i choć nie podaję mu wody, to jest w świetnej kondycji. Kiedyś podawałem mu wodę, ale się nią nie interesował. Otrzymuje wodę tylko w pożywieniu.

**MARTA*
31-12-2011, 04:01
Mój żółw nie pije i jest zdrowy!

dr Robert
03-01-2012, 08:01
Do czasu !!!

A co z rozmnażaniem ? Np. samica w ciąży ma znacznie większe zapotrzebowanie na wodę. Żółwie stepowe nawet na suchych terenach, gdzie żyją spotykają się z deszczami, ulewami, kałużami. Ponadto dużą część czasu spędzają w głębokich norach, gdzie wilgotność powietrza jest większa niż na powierzchni gleby. W takich hodowlach o jakich tu słyszę są tego pozbawione i trzymane w zupełnie nieodpowiednich warunkach. Dlatego nawet jeśli nie piją przez całe tygodnie zbiornik z wodą powinien być w terrarium, bo (1) być może zechcą się napić, (2) załatwiają tam często potrzeby fizjologiczne, (3) zwiększyć nieco wilgotność w terrarium.

I jeszcze jedno; argument typu: "hoduję zółwia stepowego od ponad x lat i żyje bez wody" jest zupełnie nietrafiony.
Lisy czy kury na fermach też żyją, tylko co to za życie i czy o to chodzi w terrarystyce ?

42d3e78f26a4b20d412==