PDA

Zobacz pełną wersję : pytania- sorry



lampart
22-09-2011, 09:10
kiedyś nieodpowiedzialnie do naszego domu trafiły żółwie. Przeżyły w dość koszmarnych warunkach rok. I jakoś dopiero wtedy je zauwazyłem.
W chwili obecnej tworzę im niezły domek w ramach przeprosin. Domek ma wymiary 85 dł wys 47 szer 40. Mam do tego filtr zewnętrzny Fluval 204 , chcę też filt podżwirowy - jaki nie wiem ? może coś ktoś poleci????? drugie pytanie dotyczy wkładów do filtrów . Co sądzicie o węglu ??? już słyszałem różne opinie. Radzono mi raczej wkładać drugi żwirek amoniakowy ???????? . Następne pytanie dotyczy świetluwek UVB chciaem kupić firmy arcadia - D3 ale poradzono mi repti- glo hagena i teraz nie wiem, świetlówki te maja różne moce , mają też różną siłę natężenia itp reasumując kupić z oznaczeniem 2.0 czy 5.0 czy 8.0 no ta ostatnia to chyba odpada , no i jeszcze ile ma mieć 15 , 20. 25 W ???? Nadmieniam, że moje trzy szkraby to oczywiście najpopularniejsze w polsce żółwie :-)
Dalsze pytanie wiąże się z czasem naświetlania. Mam włącznik i wyłącznik czasowy mam jeden więc pytanie brzmi: czy świetlówka ma byś tak długo włączona jak halogenek na wyspie plazy czy czasy powinny być różne ?????? a może w ogóle zlać ten halogen ???? ale to raczej nie wypada.

ademar
22-09-2011, 12:38
Filtr zewnetrzny najlepszy jest aqa szut jest zaj#@@# a do tego nie zaden wegiel poniewaz on jest do wycigania lekarst jesli sie stosowalo w akwa tylko pianka, nie wiem ja sie nazywa, taka zielona pianka w dosc dzuych opakowaniach- tez jest zajebista, ale tez nie tania. Mozna miec niewdiadomo ile filtow ale najwazniejsze jest doswiadczenie hodowcy, pocztakijacy bedzie mial probolemy z utrzymaniem czystosci w akwa, bo wszystko zalezy od karmienia, trzeba znac sie na zlowiach, miec doswiadczenia i i znas swoje zlowie zeby wiedziec ile im dac zebuy sie najadly ale zeby nie nasyfiły :)

POZDRAWIAM ADEMAR

lampart
23-09-2011, 08:34
hmm aqua szut zewnętrzny znalazłem tylko kaskadowy i kubełkowy po jednym modelu wydajności tylko 240l/h i 3wat
hagen ma680 l/h i też na 200 litrów. na dodatek nie wiem czy aqua ma pomkę rozruchową i ile szufladek na wkłady czy ma zawór odcinający itp.

Łukasz U.
28-09-2011, 07:30
Filtracji nigdy zawele, ale węgiel u żółwi to już lekka przesada. Doradzam lepiej same warstwy mechanicznego oczyszczania wody, i tak trzeba ją często wymieniać. Co do filtra pod żwirowego to dokładnie opisywałem go w odpowiedzi na post drakuli żółw czerwonolicy pytania, znajdziesz tam również opis terra dla czerwonolicych. Jeżeli potrzebujesz więcej info to sprecyzuj co cie interesuje.

42d3e78f26a4b20d412==