PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zaprojektować terrarium? (wielkość, podłoże)



domel
23-09-2011, 03:38
Witam Wszystkich. Żółwia stepowego mam od niedawna. Otrzymałem Go od znajomego. Obecnie jest w stanie snu zimowego i "nic" nie robi. Planuję mu zrobić terrarium ale chciałbym dodatkowych informacji na temat chodowli żółwia stepowego i projektowania terrarium w celu zapewnienia mu optymalnych warunków. Niestety zwierzaka otrzymałem wczesnie niż planowałem i muszę w mozliwie najkrótszym czasie zebrać te wiadomości.
Pozdrawiam
Domel

jarooo
23-09-2011, 14:31
wszystkie szczegolowe informacje sa w dziale opisy gatunkow. terra powinno byc dlugie na 5 dlugosci zolwia i szerokie jak 3 dlugosci. takie standartowe wymiary. jako podloze proponuje kore.

PawełL
24-09-2011, 14:45
a ja piasek do terra taki ze sklepu zoologicznego i proponuje fototapete super efektterz morzna tam dostać trudno ci będzie zainstalować jakieś fajne roślinki bo żółw chętnie je będzie zjadał ale morzesz je postawiś i zabezpieczyś jakimiś kamieniami tak rzeby żół nie miał do nich dostępu musisz kombinować naprawde terra robi fajny efekt w mieszkaniu powodzenia pa!!!!!!!!!!

PawełL
24-09-2011, 15:11
a ja piasek do terra taki ze sklepu zoologicznego i proponuje fototapete super efektterz morzna tam dostać trudno ci będzie zainstalować jakieś fajne roślinki bo żółw chętnie je będzie zjadał ale morzesz je postawiś i zabezpieczyś jakimiś kamieniami tak rzeby żół nie miał do nich dostępu musisz kombinować naprawde terra robi fajny efekt w mieszkaniu powodzenia pa!!!!!!!!!!

Patrykus
26-09-2011, 10:14
Ja poradziłbym korę lub takie specjalne kosteczki. Wielkość ok 5 razy większ od żółwia, lampka, kilka roślinek.

Patrykus
26-09-2011, 10:30
zresztą napisałem artykuł o tym
http://www.terrarystyka.com.pl/artykuly.php?id=20021014160950

42d3e78f26a4b20d412==