PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki filtr



domel
12-10-2011, 03:39
Jaki zainstalować filtr w akwaterrarium dla czerwonolicych (BARDZO brudzą), tak by mieć klarowną wodę? O ile to możliwe. Akwarium 100 litrowe wypełniowe około 20l wody + żwir.
Pozdrawiam
Domel

Łukasz U.
12-10-2011, 03:55
Najlepsze wyniki daje kombinacja filtra turbinowego i podżwirowego Dokładnie opisałem to w odpowiedzi na post drakuli żółw czerwonolicy pytania. Tylko czy ten zbiornik wodny 20l to trochę nie za mało? Poczytaj post drakuli opisałem tam tera dla czerwonolicych, ale jeśli w 100 l akwarium chcesz zrobić 20l oczko wodne to robisz głupio. Żółwie wyrosną ci z tego maleństwa po roku, ponadto w tak małym zbiorniku ciężko o skuteczny bufor biologiczny zapewniający samooczyszczanie wody. Szarpnij się na coś większego, albo zastanów się czy to muszą być koniecznie żółwie. 100l to naprawdę troszeczkę mało, szczególnie, że z twojego postu wynika, że jest to kilka zwierzaków. One urosną i to szybko, przestaną być takie malutkie i zieloniutkie. A jak się spłoszą to szukają schronienia w wodzie, jeżeli nie zapewnisz im wystarczająco dużego basenu, będą żyły w ciągłym stresie, a to podstawowy powód większości chorób. Nie wspomnę nawet o dyskomforcie i nienaturalności takiego stanu rzeczy. Zastanów sie!

ademar
12-10-2011, 08:01
Wlasnie ?? 20 l ?? ja mam prawie caly zbiornik pelny. Lepiej zeby zlowie mailay wiecej miejsca do plywania, a nie scieraly sobie pazury i wsztsko o dno. dzieki temu samce maja dlugie piekne pazury, zlwie sa silniejsz i mniej choruja. No, ale cuz.

A jesli chodzi o filtr to polecam aqa szut z taka zielona gabka- tylko to nie jest typowa gabka tylko takie wlokna sztuczne, takie zielone. jest ono drogie bo kosztuje ok 16 zl ale naprawde polecam, jest swietny mam krystaliczne czysta wode. Ale czystosc wody nie polega tylko na filtrze zalezy tez to od doswiadczenia hodowcy. Poczatkujacy maja niesty z tym duze problemy. Nie wiem ile masz tych zwierzakow ale posluchaj lepeij Łukasza.


POZDRAWIAM ADEMAR

domel
14-10-2011, 01:09
Korespondowałem już z Łukaszem i bardzo mi pomógł (porządny facet i nzna się na rzeczy) Mam do Ciebie trzy pytania:
- Co to jest ten aqua-szut? wewnetrzny czy zewnetrzny?
- czy Toje smoki więcek czasu spędzają we wodzie czy na wyspie?
- a jak pływają to czy pływają w całej objętości zbiornika czy pod powierzchnię tylko?
Pozdrawiam
domel
p.s. żółwi jeszcze nie mam najpierw chce zrobic terrarium apotem je kupić (przyjąć) i tu mój apel do wszystkich

!!!!!!!!!!NAJPIERW TERRARIUM POTEM ZWIERZAK!!!!!!!!!!!!!!!!

42d3e78f26a4b20d412==