PDA

Zobacz pełną wersję : CZERWONOLICE NIE JEDZĄ-?



STIW
13-10-2011, 16:18
Moje zółwie karmię ochotką mrożoną i wcześniej mięsem.Wiem ze powinny tez dostawać pokarm roślinny ,ale one tylko chcą jeść pokarm mięsny .Jak "namówić " je na taki zróznicowny pokarm? Czy to jest konieczne ?

domel
14-10-2011, 00:07
Moje jadły tylko pokarm mięsny (mięso wołowe, ryby, dzdzownice, slimaki) zieleniny nie chcwyciły ani razu. Nie wciskałem im na siłę pokarmu roslinnego i miały się nieżle
pozdrawiam
domel

Rado
14-10-2011, 02:06
Moje też jadły tylko mięso ale na jabłko się skusiły

ademar
16-10-2011, 09:29
Jezu, ludzie. zanim kupicie zwierzatka moglibyscie troche poytac. Złowie czerwonolicowe dopiero z wiekiem przechodza na pokarm roslinny. Mlode zlowiki jedza tylko mieso w srednim wieku jedza ta i to a jak sa dorosle i stare przechodza calkowicie na pokarm roslinny. Ale oczywsice tak jest w przyrodzie, w niewoli tak nie musi byc, jednakze mlode zlowiki nie musza jesc pokarmu roslinnego.

POZDRAWIAM ADEMAR

STIW
16-10-2011, 11:58
ademar to sam może lepiej poczytaj bo ja nie hoduję gadów od dziś.I jakbyś Ty poczytał to byś się dowiedział że u żółwi w młodym wieku pokarm mięsny podaję się w 70% a roślinny w 30% dlatego nie mądruj bo to Ty się teraz ośmieszasz.a nawet gdybymsię nie znał to po to piszę na te forum te pytania aby sie czegoś dowiedzięc ale nie od takich cwaniaków jak Ty,dlatego jak masz pisać takie pierdoły to sobie daruj i zostaw miejsca dla normalnych.

Goblinoid
20-10-2011, 09:45
Hello!
Ehhh, troche spokoju, ludzie! Nie jestesmy tu zeby sobie wymyslac, tylko po to by dyskutowac. STIW-nie powinienes sie tak unosic, po co tracic nerwy. Ademar-widzisz informacje podane przez Ciebie nie sa zawarte w kazdej ksiazce czy opracowaniu nt. zolwi. Mozesz sie o tym przekonac po konfrontacji z wiadomosciami STIWa-prawdopodobnie jego info pochodzi z innych zrodel, bo w tej kwestii rzeczywiscie jest mala zgodnosc... W kazdym razie zolwik nie musi byc zmuszany, ani do jedzenia pokarmu miesnego, ani roslinnego-najlepiej zeby jadl to, co lubi, byleby mu to urozmaicac i dodawac od czasu do czasu jakiegos srodka witaminizowanego. Ja osobiscie karmie swojego 2 razy w tygodniu, a menu ma calkiem spore (pojedyncze pozycje stosuje zamiennie, czasem 2-3 rownoczesnie): gammarus, daphnia, krewetki, 3. rozne typy pokarmu suchego w formie paleczek, mrozona ochotka i tubifex, jablko, mlecz, banany, witamina A+D3, mieso rybie, wolowe, drobiowe, podroby, czasem cos gotowego... no i od czasu do czasu wrzuce mu jakas roslinke wodna, ktora konsumuje natychmiastowo, czasem zje nawet truskawke, brzoskwinie czy kawalek gruszki...

STIW
20-10-2011, 09:53
Dzięki Goblinoid ,taka odpowiedz mi wystarczy.Postaram się już bez nerwów ,masz rację nie piszemy tu po to żeby sobie wymyślać tylko po to aby się czegoś dowiedzieć i poradzić.dzięki

piotr
05-12-2011, 05:48
Zacznij or roślin wodnych. Wrzuć i niech pływają.
O tej porze roku nie spodziewaj sie u nich specjalnego apetytu.

P.

42d3e78f26a4b20d412==