PDA

Zobacz pełną wersję : Pokrywa do terrarium czerwonolicego



Goblinoid
20-10-2011, 04:44
Witam!
Jestem nowy na forum, sporo jednak czytalem i ogolnie zanim kupilem zolwika bylem juz wystarczajaco wyedukowany. Najpierw trzymalem go w niewielkim akwarium z kamieniem nad lustrem wody, ale na swieta zrobilem mu prezent w postaci akwaterrarium 100x60x45 z ogromna czescia naziemna. I tu pojawia sie problem-nie zamowilem pokrywy, bo nie mam pojecia jaka najlepiej wybrac. W czesci wodnej zolw nie ma dostepu do krawedzi akwarium, ale w czesci ladowej od wolnosci dzieli go jedynie 20 cm. Z doswiadczenia wiem ze zolwie to zwierzeta dosyc silne, pokrywa musi byc wiec solidna. Co w tej kwestii polecacie? Myslalem nad obciazonymi listewkami z metalowa siatka pomiedzy, albo nad jakims typem pokrywy drucianej. Jak to jednak przymocowac zeby bylo solidne, ale usuwalne (wiadomo-czyszczenie akwarium, etc.)? Nigdzie nie znalazlem odpowiedzi. Prawdopodobnie czesc ladowa zrobilem za wysoko, ale inaczej nie dalo rady. A nawet jesli obnizylbym ja o 10 cm to za kilka lat zolw i tak bylby w stanie sie wspiac... Pomozcie prosze!

domel
20-10-2011, 07:36
Powinieneś mieć większą część wodną 60% to woda o głębokości dwukrotnej szerokości skorupy

STIW
20-10-2011, 09:46
Tak jak pisał Domel powinieneś zrobić większą część wodną.Żółwie większość czasu spędzają w wodzie ,tam jedzą i się wypróżniają i ta część powinna być napewno większa od części lądowej.A co do pokrywy to możesz wykonać sam . Najlepiej drewnianą ,która da dodadtkowe 10 cm wysokości i do niej będziesz mógł bez problemu przymocować oświetlenie.

Goblinoid
20-10-2011, 09:59
Saludos!
Eeee... nigdzie w moim poscie nie pisalem na temat czesci wodnej :) Zapewniam ze jest ona wystarczajacej wielkosci, zolwia mam od 2 lat, gadami zajmuje sie jakies 4, wiec jest to chyba czas wystarczajacy by zauwazyc gdzie zolwie spedzaja wieksza czesc swojego dnia :) Dzieki jednak za przypomnienie...
W zadnym wypadku nie chodzilo mi o wielkosc czesci wodnej/ladowej, ani o pokrywe nad czescia wodna. Interesuje mnie rozwiazanie, dzieki ktoremu pokrywa nad czescia ladowa nie zostanie podwazony, a zolwik nie wypelznie na moje lozko. Dzis skrecilem taka pokrywke z czterech listewek i kilku bambusowych pretow, obawiam sie jednak ze bedzie ona zbyt lekka... Pozyjemy, zobaczymy...
BTW dzieki za odpowiedz!

STIW
20-10-2011, 10:28
Sorry zle Cię zrozumiałem, to Ty się znasz lepiej bo ja gady hoduję od trzech ale nie zamierzam na tym konczyć , jest to bardzo przyjemne zajęcie.Ale to jednak sam powinieneś ocenić czy ta pokrywa nie będzie zbyt lekka a nawet jeżeli to przyjemne uczucie Cię spotka gdy zółw wejdzie do Twojego łóżka :).Życzę powodzenia

domel
20-10-2011, 23:43
cześć sorki, ale faktycznie odpowiedziałem nie na temat. Pokrywę możesz zrobić z listew , takich jak na boazerię, lub ze sklejki tak aby uformowałey one skrzynke o wysokości 10 - 15cm i polu podstawy równemu polu powierzchni terrarium. płóż ją na terra dnem do góry i masz pokrywe. W jej wnętrzu umieścić możesz świetlówke żarówkę itp.
Takiej pokrywy zwierz nie podniesie raczej na pewno.
Pozdrawiam
domel

42d3e78f26a4b20d412==