PDA

Zobacz pełną wersję : Karmienie w wodzie/na ladzie, witaminy



Goblinoid
20-10-2011, 09:17
Witam!
Mam male pytanie-czy podajecie swoim zolwiom jakies witaminy? Ja kupilem swojemu TetraReptoLife i zasypuje nim kawalki miesa po uprzednim go zmoczeniu, czekam az wyschnie i podaje za pomoca pesety. Czasami jednak zolw chwyci mieso i polknie dopiero pod woda, przez co witaminy sie rozpuszcza. Rozwiazanie moze byc proste-podawac jedzenie na czesci ladowej. Nie ma zadnych przeciwwskazan? Jest jakas roznica pomiedzy karmieniem w wodzie, a na ladzie? Nigdzie nie znalazlem informacji na ten temat...

Czy Wasz zolw od razu byl skory do wchodzenia na czesc ladowa? Moj jakby nie zauwazal kladki. Czytalem gdzies ze nalezy go delikatnie na nia nakierowac, np. za pomoca pokarmu. Jak Wy to robiliscie?

Goblinoid
20-10-2011, 09:49
Hmm, tak to jest ze zawsze szukam w najrozniejszych miejscach, tylko nie tak gdzie wydaje sie to najbardziej oczywiste... A tymczasem na www.terrarium.com.pl w opisie gatunku zolwia czerwonolicego jest jasno napisane ze nigdy nie zywia sie one na ladzie... wycofuje wiec moje pytanie, jakos umknelo mi to zdanie :P

domel
20-10-2011, 23:50
Żółwie czerwonolice połykaja pokarm TYLKO we wodzie. chyba brakuje im jakie goś mięśnia odpowidającego za połykanie. Ja swoim witaminy podawałem bezpośrednio do buzi ;-) za pomocą strzykawki 2ml. Żółw ja był zły ze go wyciągnąłem z terra, próbując sie bronić z zapałem chwytał pyskiem dziobek strzykawki i wtedy wstrzykiwałem witaminy (w postaci płynnej). pozdrawim
domel

Jarek Zajączkowski
27-10-2011, 16:01
Witaminy można podawać robiąc "zastrzyk" kawałkowi mięsa. Najlepsze są do tego celu witaminy z apteki w roztworze wodnym lub olejowym.

beniutek
16-02-2012, 20:17
swoim probowalem dawac strzykawka, ale jeden nauczyl sie !!! wypluwac nie polykal. gdzies wyczytalem ze przez skore tez wchlaniaja i wlewam witaminy do wody.

42d3e78f26a4b20d412==