PDA

Zobacz pełną wersję : Podawanie witamin-PLZ help!



Goblinoid
23-10-2011, 05:41
Kupilem drugiego zolwika :] Tyle ze ma male problemy z niedoborem witaminy A. Zalatwilem strzykawke i witaminki w perelkach, sciagnalem kilka sztuk do strzykawki i... nic. Zolw nie chce otworzyc paszczki, by owe witaminki wchlonac. Nigdy nie mialem takich problemow, moj zolw na ogol sam atakowal strzykawke z czego ja korzystalem aplikujac mu specyfik.
Teraz pytanie-jak zmusic tego spokojnego (co nie znaczy apatycznego-jest bardzo milym i towarzyskim zolwiem :)) osobnika do przyjecia witamin? Probowalem delikatnie scisnac okolice jego paszczy, ale nie dalo to zadnego rezultatu oprocz zdziwienia ze strony mojego zwierzaka... Z gory dzieki za rade.

domel
24-10-2011, 00:06
Postukaj mu pyszczek strzykawką może sie zezłosci i ja zaatakuje. Jeśli nie to pozostaje tylko metoda: Nic na chama - lekko młotkiem (żart oczywiście) ;-))) ale będziesz musiał uzyc troche siły i mu ja wcisnać
(ja tak czasami robiłem) Może go trochę zaboli, ale wyjdzie mu to na dobre.
Pozdrawiam
domel

Łukasz U.
27-10-2011, 05:32
A ja wybrałem jeszcze prostrzy sposób. Poprosty bierzesz kawałek mięsa i nadziewasz go tabletką multiwitaminy, porem w pięcetkę i do pyszczka. Proste, kieszonkę na tabletkę robiłem zawsze cążkami do paznokci. Potem zostaje już tylko obserwować czy tabletka nie wypadła przy szamotaninie z mięsem najczęściej cała operacja przebiega sprawnie i nie trzeba powtażać karmienia. Powodzenia.

42d3e78f26a4b20d412==