PDA

Zobacz pełną wersję : Małego żółika - szukam



Tomasz Gębala
23-10-2011, 12:23
Mamy zamiar kupić córce żółwia. Chodzi nam o małęgo żółwia wodnego lub lądowego. Takiego który dorasta np. do 10-12 cm. Są takie gatunki ? Prosz ę pilnie o odpowiedź... Może są jakieś typowo akwariowe ???

Mój mail tg@lublin.com.pl

Krzysztof.W
23-10-2011, 17:13
No są np żułw piżmowy,żułwik malowany to gatunki wodno lądowe osiągaja niewielkie rozmiary. Ale ewentualnie na zamuwienie, w sklepach zoologicznych bardzo żadkie .

A tak to żułwie lądowe grecki ,stepowy , I wodno ladowe czerwonolicy. takie polecam panu dla córki.

Zanim pan kupi jakiegoś żułwia to polecam przeczytac ksiażkę na temat chodowli tych gadów.

domel
24-10-2011, 00:02
człowieku zastanów się czy chcesz kupić tego żółwia dla córki żeby miała zabawkę? Bo jeśli tak to kup jej lalkę. Żółw to istota żyjąca czująca ból i złe warunki tak ja Ty. Nie kupuj jej tego żółwia pod choinkę jesli Twoja córka nie może zapewnić mu godziwych warunków do życia. Jest taka zasada:

NAJPIERW WIEDZA (kup i poczytaj jakieś książki i zastanów się czy tego chcesz) POTEM TERRARIUM, A NA KONCU ZWIERZE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wiele żółwi kupowanych dzieciom ginie z tego względu że dzieci sie nimi bawią.
ŻÓŁW TO NIE ZABAWKA TYLKO ISTAOTA ŻYJĄCA I CZUJĄCA TAK JA MY

jeśli nie zapewnisz mu warunków to tylko skażesz go na cierpienie i zamęczenie.
Ale jeśli jesteś człowiekiem świadomym to polecam raczej żółwia lądowego Greckiego lub stepowego. Są łądne i łatwe w chodowli.
Pozdrawiam
domel

aleksandra
24-10-2011, 05:09
A Ja polecam kupić słownik ortograficzny panie Krzysztofie .W.

pozdrawiam
OLa

dr Robert
25-10-2011, 14:19
Ani grecki ani stepowy nie ma 10-12 cm. Te żółwie są znacznie większe.
Kupowanie gada w prezencie dla córki to mało rozsądny pomysł. Gady to w większości gatunki zagrożone i delikatne, wymagające wiele zachodu i doświadczenia, a do tego mniej kontaktowe i w ogóle trudniejsze. Jeżeli już kupować zwierzę na prezent, co w ogóle uważam za kiepski pomysł, to lepiej chomika, szczura, koszatniczki czy coś podobnego.

Anna M.
28-10-2011, 10:58
Aleksandro, zgadzam się z Tobą w 100% ! Tylu błędów w życiu nie widziałam! Tragedia... a może to miał być żart?

Moby_
07-11-2011, 04:30
aleksandro i Anno M. czy to byla odpowiedz na post pana Tomasza?
a to ze ludzie popelniaja bledy to chyba normalne prawda?




Z malych zolwii to malowany i pizmowy jednak ich ceny sa bardzo duze i sa dosc trudne w hodowli

Patrykus
07-11-2011, 04:59
ja również proponuje najpierw poczytać, a później kupić żółwia. Wszeklkie małe żółwie się trudne do utrzymania dla początkujących hodowców, szczególnie jeśli ten żółwik będzie dla córki. ŻÓŁW TO NIE ZABAWKA. Dr. Robert ma racje, ani żółw grecki ani stepowy nie osiągają do 10-12 cm, osiągają 25-30 cm, a czaem nawet więcej. Zanim pomyśli się o żółwiu trzeba mieć przygotowane dla niego terrarium. Poza tym lepiej nie kupywać żółwia na prezent, żółw cierpią w rękach miedoświadczonych hodowców.

aleksandra
09-11-2011, 13:07
Dla Ciebie może i normalne , ale zapewniam Cie ,że dla wielu osób nie.
I nie napisałam tego przez złosliwość tylko z ogólnego osłabienia organizmu po zobaczeniu wyrazu żólw przez "u". ( o innych nie wspomnę)
A! Ludzie i owszem popełniaja błędy, ja też, ale sa to literówki , zjadane w pośpiechu.
aleksandra

Goblinoid
10-11-2011, 12:22
A o dysleksji to Szanowne Towarzystwo kiedys slyszalo?
Zreszta forum nie jest nt. poprawnosci jezyka polskiego, dyskutujemy tu o terrarystyce...

aleksandra
11-11-2011, 10:36
My tu mówimy o dysortografi.....
a o dysleksji owszem ,slyszałam

aleksandra

**MARTA*
31-12-2011, 03:58
na początek może być grecki bo jest łatwy w chodowli

dr Robert
03-01-2012, 07:48
Jesli już to w HODOWLI. Zresztą chodziło o małego żółwia (10 cm grecki to chyba karzeł). Ale nie polecam żadnego żółwia.

42d3e78f26a4b20d412==